Dziś jest: wtorek, 19-11-2019, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Patron szkoły

Od września 2009 r. w naszej szkole realizujemy projekt: „Szukamy patrona”, którego celem jest wyłonienie patrona Zespołu Szkół w Czarnowąsach.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Aneta Czajka, przy współpracy z Agnieszką Wieczorek.
Do grudnia 2009 r. przyjmowaliśmy zgłoszenia kandydatów, natomiast w marcu 2010 r. planujemy przeprowadzenie wyborów. Uprawnieni do głosowania są uczniowie, nauczyciele
i inni pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.

REGULAMIN WYBORU PATRONA SZKOŁY

1. W poszukiwaniu tożsamości szkoły, jej własnego oblicza, jednym z priorytetowych działań jest wybór patrona szkoły. Stanowi on nie tylko wzorzec wychowawczy dla młodzieży, ale również uczy poszanowania dla tradycji, wdraża do wypracowania ceremoniału i obrzędowości szkoły. Z tego powodu nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony.
  2. Przy wyborze społeczność szkolna musi kierować się rangą szkoły i jej znaczącą pozycją w gminie.
  3. Imię szkoły – patron – powinno nawiązywać do historii lub współczesności regionu lub ważnych kart historii Polski.
  4. Tylko aktywny udział i poważne podejście do sprawy wyboru patrona społeczności szkolnej gwarantuje dumę i satysfakcję, z jaką przez lata będziemy nosili imię wybrane przez nas.

ZASADY:

• Patron szkoły jest wybierany w wyborach powszechnych, równych, tajnych, bezpośrednich
  • W wyborach bierze udział cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły)
  • Wszyscy uprawnieni do udziału w wyborach dysponują po jednym głosie. Wszystkie głosy są równe
  • Wybory odbywają się na zasadzie osobistego w nich udziału uprawnionych do głosowania
  • Wybory odbywają się w trybie tajnym
  • Karty do głosowania opatrzone są pieczątką szkoły
  • Zliczenie głosów odbywa się komisyjnie i kończy się spisaniem protokołu
  • Wybory odbywają się z zachowaniem terminów wymienionych w harmonogramie projektu „Patron szkoły” i trwają w godzinach: 8.00 – 15.00
  • Ogłoszenie wyników wyborów powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od ich zakończenia
  • W przypadku uzyskania takiej samej liczby głosów przez dwóch lub więcej kandydatów, powinna zostać przygotowana II tura wyborów, z udziałem tylko tych kandydatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę głosów
  • Wynik wyborów podlega apelacji w terminie 3 dni od daty wyborów na piśmie do dyrektora szkoły z uzasadnieniem. Apelacje będą rozpatrywane w terminie 3 dni od daty wpłynięcia.

LISTA KANDYDATÓW

1. Zbigniew Herbert