Dziś jest: piątek, 21-01-2022, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Biuletyn Informacji Publicznej

Mój szkolny brat/siostra z Afryki

Od kwietnia 2013 w klasach I, II, V jest realizowana innowacja, która przybliży dzieciom problematykę misyjną.

Jedną z ról Kościoła jest szeroko rozumiana ewangelizacja i przygotowanie młodego człowieka do podjęcia odpowiedzialności za Kościół. W klasach początkowych ewangelizacja, przekaz Prawd Wiary i obrazu kochającego Boga nie może być prowadzona jedynie z użyciem słowa. Dzieci potrzebują wizualizacji i przykładu płynącego z życia. Dlatego niezwykle ważne jest, aby już od najmłodszych lat dzieci były uczone odpowiedzialności za Kościół globalny, bezinteresownego daru z siebie i pomocy potrzebującym. 

Dzięki innowacji dzieci poznają pracę misjonarzy i problemy ich rówieśników w Afryce. Podjęte działania uwrażliwią je na potrzeby dzieci w krajach misyjnych. Zostanie nawiązana współpraca z Referatem Misyjnym Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych. W jej ramach dzieci ze szkoły w Czarnowąsach adoptują dziecko afrykańskie. Adpocja polegać będzie na pokryciu kosztów nauki dziecka oraz w miarę możliwości utrzymywaniu z nim lub jego opiekunami kontaktu listownego prowadzonego w języku angielskim. 

Dzieci objęte innowacją przygotują przedstawienie o tematyce misyjnej, które zaprezentują swoim rodzicom podczas trwania tygodnia misyjnego. Dzięki spotkaniom z zaproszonymi gośćmi poznają, na czym polega codzienna praca misjonarza. Spotkania te poprzedzi cykl lekcji religii poświęconym misjom. Zorganizowany zostanie również konkurs plastyczno – literacki na temat działalności misyjnej.

Autor innowacji: Maria Ludwig

 

 

Zobacz również: Adopcja na odległość