Dziś jest: niedziela, 21-04-2019, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

*

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2267,95 kcal, średnia ważona  czyli 35% dla dzieci 1-3  767kcal, dzieci 4-6 chłopcy 577kcal, dziewczynki 782kcal, gimnazjum chłopcy 97,75 , dziewczynki 44,20 kcal. Ogółem dzieci szkolne 794 kcal.

08.04.19

ALERGENY

Krupnik zabielany z kaszy jęczmiennej, ziemniaki z masełkiem, jajko sadzone w koperku, marchewka okraszana masełkiem i bułką tartą, Tymbark.                                                              (pszenica, mleko, seler)

WTOREK                      09.04.19

ALERGENY

Brokułowa z ziemniakami, gulasz wieprzowo-musztardowy z makaronem, mizeria z ogórka kiszonego z czerwoną cebulką, lemoniada cytrynowa, Nesquik.                                                                 (pszenica, mleko, seler)

10.04.19

ALERGENY

Ogórkowa z ryżem, placki ziemniaczane ze śmietaną, Kubuś.                                 (pszenica, mleko, seler)

11.04.19

ALERGENY

Kapuśniak na boczku z ziemniakami, gulasz z kaszą pęczak, bukiet warzyw okraszany masełkiem, sok multiwitamina.                                                                                                (pszenica, seler)

PIATEK                      12.04.19

ALERGENY

Kasza jaglana na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z masełkiem, opiekane paluszki rybne, surówka z kiszonej kapusty, sok jabłkowy.                                                                                                            (pszenica, mleko, ryba, seler)

15.04.19

ALERGENY

Wiosenna, makaron spaghetti z mięsem i żółtym serem, Tymbark.                         (pszenica ,mleko, seler)

WTOREK                      16.04.19

ALERGENY

Rosół z makaronem i natką pietruszki, ziemniaki, mizeria z ogórka zielonego z koperkiem, sok pomarańczowy.                                                                                                             (pszenica, mleko, seler)

17.04.19

SWIETLICA

ALERGENY

Barszcz czerwony, prażuchy z cebulką i jajecznicą, surówka z marchewki, jabłka, selera i pory.                                                                                                           (pszenica, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.