Dziś jest: sobota, 16-02-2019, Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany

*

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2267,95 kcal, średnia ważona  czyli 35% dla dzieci 1-3  767kcal, dzieci 4-6 chłopcy 577kcal, dziewczynki 782kcal, gimnazjum chłopcy 97,75 , dziewczynki 44,20 kcal. Ogółem dzieci szkolne 794 kcal.

11.02.19

ALERGENY

Krupnik zabielany z ziemniakami, makaron spaghetti z mięsem i żółtym serem, Kubuś Goo 100%.                                               (pszenica, mleko, seler)

WTOREK                      12.02.19

ALERGENY

Rosół z makaronem i natką pietruszki, ziemniaki z koperkiem, udziec drobiowy, Bukiet warzyw z masełkiem, sok jabłkowy, babka.      (pszenica, mleko, seler)

13.02.19

ALERGENY

Grzybowa, pierogi ruskie z masełkiem i cebulką, marchewka z jabłkiem, lemoniada cytrynowa z imbirem.                              (pszenica, seler)

14.02.19

ALERGENY

Barszcz z ziemniakami, kasza owsiana z gulaszem wieprzowym, sałatka z pekińskiej ze szczypiorem i kukurydzą, sok ze świeżych owoców i warzyw, mandarynka. (pszenica, mleko, seler)

PIATEK                      15.02.19

ALERGENY

Pomidorowa z makaronem kuleczki, ziemniaki z cebulką, sandacz opiekany na masełku, surówka z kiszonej kapusty z rodzynkami, sok pomarańczowy.                                             (pszenica, mleko, ryba, seler)

18.02.19

ALERGENY

Szpinakowa z jajkiem, potrawka drobiowo-warzywna pomidorowa z makaronem spetzle, Tymbark 100%.                      (pszenica, mleko, seler)

WTOREK                      19.02.19

ALERGENY

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, cząstki ziemniaczane, kotlet z indyka, marchewka z groszkiem, woda mineralna, banan.                  (pszenica, seler)

20.02.19

ALERGENY

Gulaszowa z ziemniakami, naleśniki z serem i dżemem, sos truskawkowo-malinowy na jogurcie naturalnym, sok multiwitamina 100%.                                                                     (mleko, pszenica, seler)

21.02.19

ALERGENY

Jarzynowa z ziemniakami, , bitki schabowe z kaszą bul gur, sałatka szwedzka, sok warzywno- owocowy, pomarańcz. (pszenica, mleko, seler)

PIATEK                      22.02.19

ALERGENY

Kasza jaglana na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z cebulką paluszki rybne, surówka colesław z białej kapusty, kukurydzy i marchewki, sok jabłkowy.                                                           (pszenica, mleko, ryba, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.