Dziś jest: wtorek, 18-02-2020, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

I

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2267,95 kcal, średnia ważona  czyli 35% dla dzieci 1-3  767kcal, dzieci 4-6 chłopcy 577kcal, dziewczynki 782kcal, 7-8 chłopcy 97,75 , dziewczynki 44,20 kcal. Ogółem dzieci szkolne 794 kcal.

PONIEDZIAŁEK                             03.02.20

ALERGENY

Kalafiorowa z ziemniakami i natką pietruszki, makaron świder w sosie parówkowo-pomidorowym, fasolka szparagowa, Tymbark multiwitamina, banan.                                             (pszenica, mleko, jaja, seler)

WTOREK                     04.02.20

ALERGENY

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kopytka z masełkiem, kurczak pieczony, sałata lodowa w śmietanie, lemoniada cytrynowa z miodem i imbirem, Kubuś mus. (pszenica, jaja, seler)

ŚRODA                     05.02.20

ALERGENY

Żurek śląski, naleśniki z serem i dżemem, mus truskawkowo-malinowo- jeżynowy na jogurcie naturalnym, woda mineralna. (pszenica, mleko, jaja, seler)

CZWARTEK             06.02.20

ALERGENY

Zupa jarzynowa z włoszczyzną, gulasz wieprzowo-musztardowy z kaszą perłową, sałatka szwedzka, sok niepasteryzowany, mandarynka.                                                                                                                       (  pszenica, seler)

PIĄTEK                      07.02.20

ALERGENY

Zupa pomidorowa z makaronem muszelka, ziemniaki z masełkiem i cebulką, filet z sandacza opiekany na masełku, surówka z kiszonej kapusty z rodzynkami i jabłuszkiem, sok jabłkowy.                                                                                                                                                   ( pszenica, ryba, mleko , seler)

23.02.20 ALERGENY

Krupnik zabielany z kaszą jęczmienną i ziemniakami, makaron spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, Tymbark kartonik.                                                                                                                                   ( pszenica, mleko, seler)

WTOREK                     24.02.20

ALERGENY

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z koperkiem, kotlet drobiowy z fileta indyka, surówka colesław, lemoniada cytrynowa.                                                                                                                           ( pszenica, mleko, seler)

ŚRODA             25.02.20

ALERGENY

Ogórkowa z ryżem, kluski drożdżowe z musem malinowo-truskawkowym na jogurcie naturalnym, H2owoc.                        (pszenica, mleko, jaja, seler)

CZWARTEK                      26.02.20

ALERGENY

Barszcz czerwony z ziemniakami, pulpety wieprzowe w sosie pieczarkowym z kaszą gryczaną, marchew mini okraszona masełkiem, sok niepasteryzowany, mandarynka.                                     ( mleko, pszenica, seler)

PIĄTEK                      27.02.20

ALERGENY

Pomidorowa z kaszą kuskus, ziemniaki z masełkiem i cebulką, paluszki rybne z fileta, surówka z ogórka kiszonego w śmietanie, sok wieloowocowy, banan.                                                                  (pszenica, mleko, jaja, ryba, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.