Dziś jest: wtorek, 18-06-2019, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

DO POBRANIA SĄ KARTY ZGŁOSZENIOWE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2267,95 kcal, średnia ważona  czyli 35% dla dzieci 1-3  767kcal, dzieci 4-6 chłopcy 577kcal, dziewczynki 782kcal, gimnazjum chłopcy 97,75 , dziewczynki 44,20 kcal. Ogółem dzieci szkolne 794 kcal.

KARTY ZGŁOSZENIOWE ODDAJEMY DO DNIA 28.06.2019

PONIEDZIAŁEK    10.06.19

ALERGENY

Grzybowa z podgrzybków, makaron świdry z sosem parówkowo-pomidorowym, brokuł, Tymbark.                         (pszenica, mleko, jaja, seler)

WTOREK                      11.06.19

ALERGENY

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kopytka z masłem, kotlet schabowy, surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą i rzodkiewka, lemoniada cytrynowa, mleczna kanapka                                      (pszenica, mleko, seler)

12.06.19

ALERGENY

Kapuśniak z kiszonej kapusty, naleśniki z serem i dżemem polewą truskawkowo-malinową na jogurcie naturalnym, sok jabłkowy 100%, Kinder Bueno.                                                                      (pszenica, mleko, jaja,  seler)

13.06.19

ALERGENY

Wiosenna z makaronem i natką pietruszki, młode ziemniaczki z koperkiem i masełkiem, pulpety wieprzowe, mizeria ze śmietaną, sok niepasteryzowany „ buraczana słodycz”, mus owocowy.                                                                             (pszenica, jaja, seler)

PIĄTEK                     14.06.19

ALERGENY

Pomidorowa z kaszą jaglaną, młode ziemniaczki z masełkiem i koperkiem, filet z dorsza opiekany na masełku, surówka z młodej kapusty z marchewką i szczypiorem, sok Kubuś (pszenica, mleko, jaja, seler)

17.06.19

ALERGENY

Krupnik zabielany, spaghetti mięsem i żółtym serem, sok multiwitamina 100%, LODY.                                                     (pszenica ,mleko, seler)

WTOREK                      18.06.19

ALERGENY

Botwinkowa z ziemniakami, gulasz wieprzowy z makaronem świderki, ogórek kiszony(małosol.)Tymbark 100% ,kinder Bueno.                                                                                          (pszenica, mleko, jaja, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.