Dziś jest: sobota, 19-10-2019, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

II

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2267,95 kcal, średnia ważona  czyli 35% dla dzieci 1-3  767kcal, dzieci 4-6 chłopcy 577kcal, dziewczynki 782kcal, gimnazjum chłopcy 97,75 , dziewczynki 44,20 kcal. Ogółem dzieci szkolne 794 kcal.

14.10.19

ALERGENY

Szpinakowa z jajkiem i ziemniakami, łazanki z szynką, kapustą kiszoną , ketchup, Tymbark 100%.                                                                 ( pszenica, jaja, seler)

WTOREK                     15.10.19

ALERGENY

Zupa Vega mix, kopytka z masełkiem, kurczak pieczony, kapusta czerwona gotowana z żurawiną , śliwką suszoną i jabłuszkiem, lemoniada z rabarbarem, mus owocowy 100%. (pszenica, mleko, jaja, seler)

ŚRODA        16.10.19

ALERGENY

Ogórkowa z makaronem kuleczki, kluski drożdżowe z musem truskawkowo- malinowo- jeżynowym na jogurcie naturalnym, sok warzywno-owocowy Kubuś 100%.                                                  (pszenica, jaja, seler)

CZWARTEK                      17.10.19

ALERGENY

Fasolowa z ziemniakami, kasza perłowa, bitki z karczku, sos pieczeniowy, sałata lodowa vinegrett, sok niepasteryzowany świeży ,,Rajski''.                                                                                                                                      (pszenica, jaja, seler)

18.10.19

ALERGENY

Pomidorowa z makaronem muszelki, ziemniaki z cebulką, filet z dorsza w sezamie, sałatka z ogórka kiszonego w śmietanie, sok jabłkowy, batonik chocapic.                                                      (pszenica, ryba,  seler)

21.10.19

ALERGENY

Żurek śląski z jajkiem, zapiekanka makaronowa z szynką i warzywami, ketchup, Tymbark 100%.                             (pszenica, mleko, jaja, seler)

WTOREK                     22.10.19

ALERGENY

Rosół z makaronem i natką pietruszki, ziemniaki z masełkiem i koperkiem, kotlet drobiowy, surówka z niebieskiej kapusty na jogurcie naturalnym, kompot wieloowocowy.                            (pszenica, mleko, jaja, seler)

ŚRODA             23.10.19

ALERGENY

Ziemniaczana z bobem i żółtą fasolką, pierogi ruskie z masełkiem, surówka z kapusty pekińskiej z marchewką, woda mineralna.                                                                                                           (pszenica ,mleko, seler)

CZWARTEK                      24.10.19

ALERGENY

Pomidorowe lane ciasto, makaron świder pełne ziarno z gulaszem wieprzowym, sałatka szwedzka, sok warzywno-owocowy ,,Buraczana słodycz'' , mus Kubuś 100%.                                                          ( pszenica, jaja , seler)

PIĄTEK                      25.10.19

ALERGENY

Krupnik ryżowy na rosole, ziemniaki z masełkiem i cebulką, łosoś sute(paluszki),surówka z białej kapusty  z marchewką i kukurydza(colesław)na jogurcie naturalnym, sok jabłkowy. (pszenica, mleko, ryba, jaja, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.