Dziś jest: czwartek, 13-12-2018, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

*

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2267,95 kcal, średnia ważona  czyli 35% dla dzieci 1-3  767kcal, dzieci 4-6 chłopcy 577kcal, dziewczynki 782kcal, gimnazjum chłopcy 97,75 , dziewczynki 44,20 kcal. Ogółem dzieci szkolne 794 kcal.

10.12.18

ALERGENY

Żurek z ziemniakami, naleśniki z serem i dżemem, tymbark 100%multivitamina.                                                                       (pszenica, mleko, seler)

11.12.18

ALERGENY

Rosół z makaronem, kopytka z masełkiem, kurczak pieczony, kapusta czerwona gotowana z żurawiną i jabłuszkiem, lemoniada cytrynowa z imbirem i miodem, mandarynka.                                (pszenica, seler)

12.12.18

ALERGENY

Kalafiorowo-koperkowa, zapiekanka makaronowa z mięsem i warzywami, ketchup, Kubuś 100%.                                          (pszenica, mleko, seler)

13.12.18

ALERGENY

Ziemniaczana z bobem, filet drobiowy sute w ziołach z kaszą gryczaną, sałata lodowa w śmietanie, kompot z jeżyn. (pszenica, mleko, seler)

PIATEK                      14.12.18

ALERGENY

Pomidorowa z ryżem, łosoś, ziemniaki purre z koperkiem, mizeria z ogórka kiszonego i czerwoną cebulką, woda mineralna. (pszenica, mleko, ryba, seler)

17.12.18

ALERGENY

Ogórkowa z ziemniakami, ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem, bita śmietana, Kubuś 100%.                               (pszenica, mleko, seler)

WTOREK                      18.12.18

ALERGENY

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z koperkiem, kotlet schabowy, surówka z kiszonej kapusty, sok 100%.             (pszenica, mleko, seler)

19.12.18

ALERGENY

Barszcz z uszkami, krokiety z kapustą kiszoną i pieczarkami, Tymbark 100%.                                                                      (pszenica, mleko, seler)

20.12.18

ALERGENY

Kasza jaglana na rosole z natką pietruszki, ziemniaki purre, kotlet mielony, mizeria z ogórka zielonego i koperku, sok pomarańczowy. Paczka świąteczna.                                             (pszenica, mleko, seler)

PIATEK                      21.12.18

ALERGENY

Kapuśniak z kapusty kiszonej, makaron świdry z serem twarogowym i masełkiem, sałatka owocowa, lemoniada cytrynowo-owocowa.                                                                              (pszenica, mleko, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.