Dziś jest: sobota, 07-12-2019, Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

II

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2267,95 kcal, średnia ważona  czyli 35% dla dzieci 1-3  767kcal, dzieci 4-6 chłopcy 577kcal, dziewczynki 782kcal, gimnazjum chłopcy 97,75 , dziewczynki 44,20 kcal. Ogółem dzieci szkolne 794 kcal.

09.12.19

ALERGENY

Zupa szpinakowa z jajkiem, zapiekanka makaronowa z szynką i warzywami, ketchup, soczek warzywno-owocowy Kubuś (pszenica, jaja, seler)

WTOREK                     10.12.19

ALERGENY

Kasza kuskus na rosole z natka pietruszki, ziemniaki z masełkiem, bitki wieprzowe z karczku na cebulce, sałata lodowa w śmietanie, sok jabłkowy, mandarynka.                                  (pszenica, mleko, seler)

ŚRODA        11.12.19

ALERGENY

Żurek śląski z jajkiem i ziemniakami, racuszki drożdżowe z musem truskawkowo-malinowo- jeżynowym na jogurcie naturalnym, Tymbark kartonik.                                                                                                                      (pszenica, mleko, jaja, seler)

CZWARTEK                      12.12.19

ALERGENY

Barszcz zabielany, pulpety wieprzowo-drobiowe z kaszą perłową w sosie koperkowym, marchew mini, sok niepasteryzowany, banan.                                                          (pszenica, jaja, seler)

13.12.19

ALERGENY

Krupnik ryżowy, ziemniaki z koperkiem i masełkiem, filet z mintaja w chrupiącej panierce, surówka z kapusty pekińskiej(colesław) lemoniada cetynowa z imbirem.            (pszenica, mleko, ryba,  seler)

16.12.19

ALERGENY

Zupa kalafiorowo-koperkowa z włoszczyzną, spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem,  Tymbark  (pszenica, seler)

WTOREK                     17.12.19

ALERGENY

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kopytka z masełkiem, kurczak pieczony, bukiet warzyw, kompot wieloowocowy, sok niepasteryzowany, mandarynka.                                                                                                           (pszenica, mleko, jaja, seler)

ŚRODA            18.12.19

ALERGENY

Barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, surówka z tartej marchewki sok pomarańczowy.                        (pszenica ,mleko, seler)

CZWARTEK                      19.12.19

ALERGENY

Zupa wielowarzywna, kasza bul gur z gulaszem wieprzowym w sosie musztardowym, buraczki z jabłkiem i żurawiną, lemoniada cytrynowa z imbirem.                                                              (pszenica, jaja , seler)

PIĄTEK                      20.12.19

ALERGENY

Zupa pomidorowa z makaronem muszelka, ziemniaki, kotlet rybny(łosoś)surówka z kapusty kiszonej z rodzynkami, sok owocowy.                                                                                                                               (pszenica, mleko, ryba, jaja, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.