Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

II

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2059 kcal, średnia ważona  czyli 35%

720 kcal na 1 dziecko

24.01.22

ALERGENY

Żurek śląski z jajkiem i ziemniakami, kluski leniwe z serem twarogowym i masełkiem, sałatka owocowa, napój jabłkowo-wiśniowy.                                (pszenica, mleko, jaja, seler)

WTOREK                     25.01.22

ALERGENY

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z masełkiem i koperkiem kotlet mielony, buraczki z jabłkiem i żurawiną, sok jabłkowy, Prince polo.                                                              (pszenica, jaja, seler)

ŚRODA        26.01.22

ALERGENY

Zupa krem z fasoli z grzankami, pierogi z kaszą gryczaną i mięsem, surówka z marchewki, selera, pora i jabłuszka na jogurcie naturalnym, sok niepasteryzowany.                            (pszenica, mleko, jaja, seler)

CZWARTEK                      27.01.22

ALERGENY

Zupa brokułowa z ziemniakami, makaron świder pełnoziarnisty z gulaszem wieprzowo-chrzanowym, kapusta kiszona gotowana, sok warzywno-owocowy, mandarynka.                                     (pszenica, jaja, mleko, seler)

28.01.22

ALERGENY

Zupa pomidorowa z makaronem kuleczki, ziemniaki, jajko w sosie koperkowym, marchewka z wody,sok jabłkowy                        (pszenica, jaja, mleko, ryba, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.