Dziś jest: piątek, 21-01-2022, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

I

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku szkolnym wynosi 2059 kcal, średnia ważona  czyli 35%

720 kcal na 1 dziecko

10.01.22 ALERGENY

Krupnik zabielany z ziemniakami ,włoszczyzną i natką pietruszki, makaron spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, H2owoc.                                                             (pszenica, mleko, seler)

11.01.22

ALERGENY

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z masełkiem, kotlet schabowy, mizeria ze śmietaną, lemoniada cytrynowo-imbirowa, mandarynka.                                                           (pszenica, mleko, seler)

12.01.22 ALERGENY

Kapuśniak z kapusty kiszonej, naleśniki z serem i dżemem z musem truskawkowo-jagodowy na serkach mascarpone i jogurcie greckim, sok niepasteryzowany-jednodniowy.      (pszenica, mleko, seler)

CZWARTEK                    13.01.22

ALERGENY

Rosół z makaronem i natką pietruszki, kasza perłowa z gulaszem wieprzowym, marchewka z groszkiem w sosie beszamelowym, sok warzywno-owocowy, banan.                                             (pszenica, mleko, seler)

PIĄTEK                     14.01.22

ALERGENY

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną, ziemniaki z masełkiem i cebulką, filet z sandacza, surówka z kapusty kiszonej z jabłuszkiem i słonecznikiem, sok jabłkowy.                               (pszenica, mleko, ryba, seler)

17.01.22 ALERGENY

Zupa ogórkowa z ryżem, zapiekanka makaronowa z szynką i warzywami, ketchup, soczek Kubuś play.                               (pszenica, mleko, seler)

WTOREK                     18.01.22

ALERGENY

Barszcz czerwony, ziemniaki z masełkiem i koperkiem, filet drobiowy w złotej panierce, surówka z kapusty pekińskiej z marchewką, kukurydzą i szczypiorem, lemoniada wieloowocowa.                                                                                (pszenica, mleko, seler)

ŚRODA                     19.01.22

ALERGENY

Zupa gulaszowa, pampuchy drożdżowe z musem truskawkowo-malinowym na serkach mascarpone, sok niepasteryzowany-jednodniowy.                                                                           (pszenica, mleko, seler)

20.01.22 ALERGENY

Kasza manna na rosole z włoszczyzna i natką pietruszki, kopytka z masełkiem, pałka drobiowa, kapusta czerwona gotowana, sok warzywno-owocowy, pomarańcza.                                              (pszenica, mleko, seler)

21.01.22

ALERGENY

Koperkowa z ryżem, ziemniaki z masełkiem i cebulką, sandacz opiekany na masełku klarowanym, surówka z kiszonego ogórka w śmietanie czerwoną cebulką, sok jabłkowy.                        (pszenica, mleko, ryba, seler)

gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczany. Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.