Dziś jest: czwartek, 13-12-2018, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Wolontariat w szkole

Opiekun: Iwona Lekner

Wielu uczniów naszej szkoły jest zaangażowanych w wolontariat. Są to przede wszystkim osoby odpowiedzialne, życzliwe, chętne do pomocy innym.

Nasi uczniowie biorą udział w wolontariacie na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Caritas w Czarnowąsach oraz sąsiadującego z nami przedszkola. W DPS Czarnowąsy uczennice gimnazjum umilają wolny czas chorym dziewczynom poprzez rozmowy, zabawy i żarty. Natomiast w przedszkolu  nasze wolontariuszki są zawsze gotowe i chętne do wspólnej zabawy oraz do pomocy młodszym dzieciom.
         Uczniowie niejednokrotnie przyznają, że wykonując obowiązki wolontariusza czują się potrzebni. Uczą się również odpowiedzialności. Wiedzą, że decydując się na tą rolę muszą wypełniać ją sumiennie i regularnie odwiedzać chore dzieci, gdyż one na nich czekają.
W ubiegłych latach starania naszych podopiecznych zauważono i doceniono na ogólnopolskim konkursie „Ośmiu Wspaniałych”