Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Biuletyn Informacji Publicznej

Wolontariat w szkole


Opiekun: Iwona Lekner

         Wielu uczniów naszej szkoły jest zaangażowanych w wolontariat. Są to przede wszystkim osoby odpowiedzialne, życzliwe, chętne do pomocy innym.

         Nasi uczniowie biorą udział w wolontariacie na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Caritas w Czarnowąsach oraz sąsiadującego z nami przedszkola. W DPS Czarnowąsy uczennice gimnazjum umilają wolny czas chorym dziewczynom poprzez rozmowy, zabawy i żarty. Natomiast w przedszkolu  nasze wolontariuszki są zawsze gotowe i chętne do wspólnej zabawy oraz do pomocy młodszym dzieciom.
         Uczniowie niejednokrotnie przyznają, że wykonując obowiązki wolontariusza czują się potrzebni. Uczą się również odpowiedzialności. Wiedzą, że decydując się na tą rolę muszą wypełniać ją sumiennie i regularnie odwiedzać chore dzieci, gdyż one na nich czekają.
W ubiegłych latach starania naszych podopiecznych zauważono i doceniono na ogólnopolskim konkursie „Ośmiu Wspaniałych”

 

         W tym roku szkolnym ze względu na epidemię nie możemy realizować wolontariatu w znanej nam dotychczasowej formie. Wolontariusze, którzy wykazywali się działalnością charytatywną w poprzednich latach, otrzymają właściwy wpis na świadectwie. Jeśli jednak ktoś, kto dotychczas nie udzielał się, ma możliwość świadczenia wolontariatu na rzecz drugiego człowieka, w schronisku dla zwierząt lub innych przedsięwzięciach, proszę, aby dostarczył do 1 czerwca 2021 r.do sekretariatu imienny dokument poświadczający taką systematyczną działalność - wystawiony przez odpowiednią instytucję.  

CYTAT wolontariat.jpeg