Dziś jest: poniedziałek, 19-08-2019, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Znany podróżnik w bibliotece w Czarnowąsach

Krzysztof Petek W dniu 17 kwietnia 2013 roku do szkolnej biblioteki Zespołu Szkół  w Czarnowąsach przybył szczególny gość – pan Krzysztof  Petek, autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Pan Krzysztof podróżuje po całej Polsce zapraszany na spotkania autorskie, promuje także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.

Pan Krzysztof uczestniczył w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Prowadził harcerski Oddział Specjalny i zgodził się tym wszystkim podzielić  z naszą młodzieżą. Autor opowiadał między innymi o tym jak pracował w studiu radiowym  i dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpracował  z Wydawnictwem Siedmioróg w efekcie czego powstała seria książek sensacyjno-przygodowych PORACHUNKI Z PRZYGODĄ.

W naszej szkole pan Krzysztof barwnie opowiadał o tym, jak powstają jego książki  i żartobliwie odpowiadał na wszystkie pytania czytelników. A pytania były przeróżne. Dzieci chciały wiedzieć nie tylko to, co związane jest z twórczością autora, ale pytały również o jego życie prywatne, zainteresowania i podróże. Gdy wyczerpał się już worek z pytaniami nastąpiło tak oczekiwane przez wszystkich rozdawanie autografów. Na zakończenie spotkania pan Krzysztof Petek pozostawił swoje książki z autografem z możliwością zakupienia przez chętnych uczniów.

Za całą imprezę odpowiedzialna była pani Beata Motyka, Sylwia Węgielewska, Zuzanna Pietruszka.