Dziś jest: niedziela, 05-12-2021, Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Biuletyn Informacji Publicznej

Pasowanie na czytelnika

 

We wtorek 24 września 2013 roku w bibliotece szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas drugich.

W programie imprezy znalazło się krótkie przedstawienie o zasadach poszanowania książek i zachowania w bibliotece. Po części wstępnej nastąpiło uroczyste ślubowanie, podczas którego uczniowie wypowiedzieli słowa przyrzeczenia czytelniczego:

My, uczniowie Tobie, książko przyrzekamy, że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy. Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z twych rad i twych mądrości korzystać od dziś usilnie.

Pasowanie zbiegło się z obchodami Roku Juliana Tuwima, więc i u nas nie mogło zabraknąć tego poety.    

Tuwim był więc w książce, na wystawie i w piosence.  Ilustrowane wiersze Juliana Tuwima szeptały z drzwi wszystkich klas w szkole.

Z  tej okazji, aktyw biblioteczny - Sylwia, Iza, Patrycja, Julia i Natan -  wspomagany przez zaproszonych uczniów klas drugich, zainscenizował Rzepkę-  znany wszystkim wiersz pana Juliana.

Młodzi czytelnicy zapoznali się z twórczością i krótkim życiorysem poety   w postaci prezentacji multimedialnej i wystawy jego książek. Impreza zakończyła się tradycyjnym wypożyczeniem książek dla bardzo podekscytowanych najmłodszych czytelników. 

Przyszli czytelnicy.jpeg W oczekiwaniu na przyjęcie w poczet czytelników.jpeg Uroczyste pasowanie na czytelnika naszej biblioteki.jpeg Uroczyste pasowanie na czytelnika naszej biblioteki (2).jpeg Aktorzy z aktywu bibliotecznego.jpeg Inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. Rzepka.jpeg Odgrywanie ról było bardzo emocjonujace.jpeg Scena finałowa.jpeg Losowanie wierszyków.jpeg Losowanie wierszyków (2).jpeg Pamiątkowe zdjęcie w słynnej lokomotywie.jpeg Pamiątkowe zdjęcie w słynnej lokomotywie (2).jpeg Pamiątkowe zdjęcie w słynnej lokomotywie (3).jpeg