Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

Święto Szkoły

     Październik każdego roku to szczególny czas dla uczniów klas I, zarówno tych małych – w szkole podstawowej jak i dużych – w gimnazjum. Odbywają się wówczas uroczyste akademie, na których młodzież przyrzeka, ślubuje i obiecuje. W czwartek 10 października ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klas I gimnazjum w Czarnowąsach. Spokojnie i z powagą zapewniali o tym, że będą z zapałem się uczyć, wzorowo zachowywać   i godnie postępować. Odważnie wzięli na siebie ciężar uczniowskich obowiązków, dali także dowód, że są do nich właściwie przygotowani, prezentując ciekawe scenki kabaretowe oceniające szkolne życie. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem wychowawczyń : pani Beaty Szumskiej i pani Agnieszki Wieczorek. Mamy nadzieję, że wszyscy gimnazjaliści dotrzymają złożonych obietnic.

            Dzień 11 października to ważna data dla uczniów klas I szkoły podstawowej. W tym dniu zostali oni oficjalnie przyjęci do naszego grona. Odbyło się bowiem uroczyste pasowanie.     Z przejęciem  i obawą dzieci czekały od rana, na to co się wydarzy. By zasłużyć na miano uczniów trzeba było zaprezentować się na scenie. Każda pierwsza klasa uczyniła to w inny sposób. I a przebrana za smerfy przekonywała nas o tym, że warto się uczyć, ale do szkoły przychodzi się też po to by znaleźć przyjaciół. Dzieciaki w pięknych przebraniach z radością i z humorem pokazały szkolną rzeczywistość. Przedstawienie przygotowały pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Anity Stiller. Po ich występie scena zamieniła się we wzburzone morze na którym pojawił się statek z uczniami klasy I b. Dziewczynki niczym syreny zaprezentowały układ baletowy, chłopcy pokazali się we wspaniale odtańczonym polonezie, którego pozazdrościli im nawet gimnazjaliści. Scenariusz widowiska opracowała pani Renata Borosz, która świetnie przygotowała swoich uczniów.  O godzinie 11 scenę opanowali najmłodsi (sześciolatki i siedmiolatki) z klasy I c. Mimo tremy doskonale poradzili sobie z zadaniem jakie przed nimi postawiła wychowawczyni pani Karolina Weber. Piosenki i wierszyki o szkolnej rzeczywistości oraz refleksje o tym co już się zdarzyło pokazane w rozbrajający i szczery sposób zachwyciły widzów – nauczycieli, rodziców i dziadków. Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości. Po raz pierwszy najmłodsi uczniowie wystąpili na pasowaniu w marynarskich kołnierzykach odmiennych dla każdej klasy.

              Druga część dnia poświęcona była nauczycielom. Klasa V b pod kierunkiem pani Renaty Wojciechowskiej oraz we współpracy z samorządem szkolnym i kołem wokalnym przygotowała piękną akademię w trakcie której uczniowie podziękowali pedagogom za ich trud, zaangażowanie i życzliwość. Na widowni obecni byli także wszyscy pracownicy naszej placówki oraz emeryci. Podczas imprezy wyróżniono nauczycieli i pracowników Nagrodami Dyrektora Szkoły. Gratulacje z okazji przyznania Nagrody Wójta Gminy Dobrzeń Wielki otrzymały panie : Alina Dorosiewicz nominowana za działalność artystyczną i Renata Borosz doceniona za propagowanie śląskiej kultury. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na dzień 15 października.

            Święto szkoły zakończyło się dla wszystkich niezwykle miło, samorząd przygotował dla nas upominki w postaci szklaneczek z życzeniami, a o 14 odjechaliśmy na wspólną wycieczkę do Sandomierza. To był kolejny bardzo udany dzień.