Dziś jest: wtorek, 18-01-2022, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Biuletyn Informacji Publicznej

Wszystko zaczyna się od marzeń

  Cóż może być bardziej interesującego dla młodych czytelników niż spotkanie z „żywym” autorem ich ulubionych książek? Korzystając z zaproszenia biblioteki  Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, młodzież z aktywu bibliotecznego miała okazję poznać bliżej Beatę Andrzejczuk, autorkę ulubionej serii „Pamiętnik nastolatki”. Beata Andrzejczuk opowiadała o swojej pracy pisarskie,  ulubionych autorach oraz o planach wydawniczych.  Pisarka ma wiele pomysłów, które podsuwają jej młodzi ludzie – ich radości i zmartwienia, które poznaje w kontaktach osobistych oraz na facebooku. Dobrzeńscy gimnazjaliści przedstawili fragmenty „Pamiętnika”, w którym bohaterami byli również uczniowie i nauczyciele z ich szkoły.

  Drugi spotkanie autorskie było nie lada gratką dla miłośników zagadek, tajemnic i przygód. Arkadiusz Niemirski; dziennikarz i autor książek kryminalnych jest znany młodym czytelnikom głównie z kontynuacji serii „Pan Samodchodzik….”. Przedstawiona przez pana Arkadiusza prezentacja była przede wszystkim była kalejdoskopem jego ulubionych bohaterów i autorów książek kryminalnych. Poznaliśmy pokrótce jego autorskie pomysły na książki. Nie mniej interesujące były opowieści o jego młodzieńczych występach w kabarecie, zaangażowaniu w działalność ekologiczną i fascynację muzyką. Jak pokazała barwna opowieść autora „wszystko zaczyna się od marzeń”. Warto pamiętać, że każdy ma szansę na swój sukces, co pokazało rozstrzygnięcie konkursu na opowiadanie kryminalne.

  Na pamiątkę spotkań autorskich nie zabrakło autografów i pamiątkowych fotografii. Od pani Beaty Andrzejczuk nasza biblioteka otrzymała komplet „Pamiętników”. Serdecznie dziękujemy. Rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

  Zainteresowanych twórczością autorów, zapraszamy na ich strony internetowe.

Arkadiusz Niemirski.jpeg Arkadiusz Niemirski z czytelnikami.jpeg Beata Adnrzejczuk wśród czytelników.jpeg Na spotkaniu z pisarką Beatą Andrzejczuk.jpeg