Dziś jest: poniedziałek, 19-08-2019, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Wojewódzki Dzień Ćwiczeń Śródlekcyjnych

20 grudnia 2013 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Dzień Ćwiczeń Śródlekcyjnych. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach programu „Rok szkoły w ruchu”

Głównym celem ćwiczeń śródlekcyjnych jest osiągniecie przez ucznia stanu fizycznego i psychicznego odprężenia, a nie rozwijanie sprawności motorycznej. Dzień Ćwiczeń Śródlekcyjnych jest również jednym z elementów Programu przeciwdziałania wadom postawy ciała u dzieci i młodzieży w województwie opolskim.

Zajęcia w naszej szkole odbywały się w trzech różnych formach:

- naśladowcza ścisła, gdzie nauczyciel pokazywał uczniom ćwiczenia;

SAM_1027.jpeg

- opowieści ruchowej, nauczyciel opowiadał historię a uczniowie wykonywali ćwiczenia do fabuły; SAM_1028.jpeg

- układ u ruchowego do muzyki, dzieci słuchały słów znanej im piosenki i wykonywały ćwiczenia.

SAM_1033.jpeg

Mamy nadzieję, że ćwiczenia śródlekcyjne na stałe wpiszą się w naszą szkolną codzienność.