Dziś jest: niedziela, 05-12-2021, Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Biuletyn Informacji Publicznej

Udany debiut szpadzistek w Gliwicach

1 grudnia 2013 nasze uczennice Julia Nowicka oraz Karolina Majewska miały okazję zadebiutować na zawodach rangi ogólnokrajowej. Organizatorem turnieju o nazwie „Gwiazda ze szpadą” jak co roku był klub szermierczy Piast Gliwice. W imprezie wzięły udział zawodniczki z całej Polski, między innymi z Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Opola, Torunia czy Krakowa. Łącznie w zawodach wystartowało 86 zawodniczek.

Julia oraz Karolina po dobrych walkach w grupach awansowały do fazy pucharowej. Julia Nowicka dość  pewnie wygrała swoją pierwszą walkę pucharową. Troszkę gorzej natomiast poszło Karolinie Majewskiej, która po dobrej walce, lecz w pechowych okolicznościach przegrała swój pojedynek i odpadła z turnieju. Julia w kolejnej fazie trafiła na bardzo dobrą zawodniczkę. Nie przestraszyła się jednak i większość walki prowadziła jednym punktem, miała inicjatywę oraz narzucała tempo. Pod koniec walki, przez nieuwagę straciła prowadzenie i przegrała pojedynek. Jak się później okazało Julia Nowicka prowadziła wyrównaną walkę z zawodniczką, która była o rok starsza i która tego dnia zdobyła brązowy medal.

Trener Tomasz Minkiewicz nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z postawy obydwu swoich podopiecznych oraz tego, że zawody pokazały iż w dziewczynkach drzemie bardzo duży potencjał sportowy.

dsc_0912.jpeg dsc_0910.jpeg dsc_0914.jpeg dsc_0915.jpeg dsc_0918.jpeg dsc_0907.jpeg dsc_0908.jpeg