Dziś jest: czwartek, 13-12-2018, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Kolejna odsłona projektu "Nie ma dziecka bez rodziny"

Dnia 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Czarnowąsach odbyły się warsztaty pod hasłem „Zostanę mamą/ tatą, czyli o odpowiedzialnym rodzicielstwie”. To kolejne działanie, które zrealizowano w ramach projektu „Nie ma dziecka bez rodziny”. Zajęcia przeprowadzono w grupach koedukacyjnych dla uczniów klasy 3a oraz 3b gimnazjum. Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem pani Agnieszki Wieczorek- nauczyciela Wychowania do życia w rodzinie oraz pani Urszuli Nowainskiej- pielęgniarki- położnej uczyli się podstaw pielęgnacji malucha: kąpieli i przewijania z wykorzystaniem lalek baby born. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, odpowiedzialności za nowego człowieka, zharmonizowanego dwurodzicielstwa. Szczególną uwagę zwrócono uczniom na przygotowanie do ról rodzicielskich, co umożliwia lepszą współpracę małżonków i zapewnia sprawniejsze wypełnianie funkcji opiekuńczych nad dzieckiem w okresie niemowlęctwa.

W maju br. odbędą się kolejne zajęcia warsztatowe, których hasłem przewodnim będzie „karmienie malucha”. Zapraszam serdecznie!!!

Agnieszka Wieczorek