Dziś jest: piątek, 20-09-2019, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Oj, działo się!!!

Już po raz czwarty w piątek 21 marca, przywitaliśmy wiosnę pokazem szkolnych talentów.

W tym roku scenę zdominowali wokaliści, ale nie zabrakło innych dyscyplin - tańca, gry na instrumentach, szermierki, baletu. Komisja złożona z uczniów i nauczycieli miała nie lada dylemat, jednak dzięki szczodrości Rady Rodziców mogła nagrodzić większą liczbę występujących.

Po raz pierwszy w historii szkolnego „Mam Talent” zostało przyznane wyróżnienie, a otrzymały je Karolina Majewska i Julia Nowicka, które zaprezentowały się w pokazie szermierki; III miejsce wyśpiewała Agnieszka Zowada do wdzięcznego akompaniamentu gitarzysty Mateusza Szczęsnego;

dwa równorzędne II miejsca zajęli śpiewający gimnazjaliści- Aleks Kalina i Dominik Kucharczyk;

miejsce I wytańczyła grupa baletowa w składzie - Zosia Pasieka, Paulina Patrzek i Amelka Rojek. Licznie zgromadzona publiczność, która mocno dopingowała swoich faworytów śpiewając, klaszcząc, nawet wcześniej przygotowując transparenty, ostatecznie wybrała w plebiscycie wokalistkę Darię Witek, jako „Talent Publiczności” IV edycji szkolnego „Mam Talent”.

Poza popisami konkursowymi mogliśmy podziwiać występy laureatów ubiegłych edycji. Wśród nich miło nam było gościć naszych absolwentów - iluzjonistę Michała Kalinowskiego i gitarzystę Dawida Tieleczka z zespołem.

Nad przebiegiem wszystkich prezentacji czuwali sprawni konferansjerzy - Piotrek Węgielewski i Michał Wystub.

Talentami przepełniony wiosenny piątek był jednocześnie etapem szkolnych przesłuchań do Gali Talentów Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych.

Decyzją Komisji z doradczym głosem Pani Dyrektor na wspomnianej Gali naszą szkołę będą reprezentować - zwycięska Grupa Baletowa oraz Laura Tomala z chórkiem wokalistów naszego gimnazjum, którym ruchliwości na scenie doda duet taneczny Kostyk& Flower.

Dziękujemy wszystkim za choćby najmniejsze zaangażowanie w organizację tego dnia.

Opracowały:

Koordynatorki