Dziś jest: czwartek, 13-12-2018, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Pamiętamy o starszych i samotnych

W związku z kolejnym Światowym Dniem Chorego 11 lutego 2014, ustanowionym przez Św. Jana Pawła II, w naszej parafii oraz szkole wraz według projektu „Nie ma dziecka bez rodziny” odbyło się spotkanie dla osób starszych i samotnych. Najpierw odbyła się Msza św. w intencji osób chorych i samotnych. Następnie dzięki pani Dyrektor, i pomocy pań z parafialnego zespołu „Caritas” miejsce to stało się niczym wyborna restauracja z wiosennymi kanapkami, kawą, herbatą i  ciastem.

Po powitaniu przez p. Dyr. Ewę Drop i ks. Proboszcza odbyły się występy zespołów oraz dzieci z naszej szkoły, które stały się radością dla uczestników. Wykonawców indywidualnych  i grupowych było sporo. W przerwach zrodził się pomysł na wice i wspomnienia więc radość i uśmiech gościły na twarzach  wszystkich.

Były także trzy niespodzianki „nalewka babuni”, więc emocji w losowaniu nie brakowało. W rytm muzyki był także czas na wspólny taniec z dziećmi
i młodzieżą. Podziękowania kierujemy dla pań z kuchni, które jak zawsze służyły czasem i pomocą.