Dziś jest: piątek, 20-09-2019, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca

Dzień Ojca i Dzień Matki to święta będące wyrazem szacunku dla rodziców obchodzone corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja i obchodzono go po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. Natomiast Dzień Ojca, podobnie jak w Nikaragui obchodzony jest 23 czerwca (od 1965 roku).

Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca.

Z tej właśnie okazji 17 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość przygotowana przez klasę I A pod okiem wychowawczyni Iwony Gasztych i pani Elżbiety Jabłońskiej – nauczycielki języka angielskiego. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, piosenki, i  życzenia dla kochanych rodziców w języku polskim i angielskim.  Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku, który dzieci przygotowywały od samego rana z wielkim entuzjazmem. Następnie były konkursy i zagadki dla rodziców przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej. Atmosfera tej uroczystości była niezwykle rodzinna.

Oto kilka zdjęć z tej uroczystości:

Oprac.: Iwona Gasztych