Dziś jest: wtorek, 22-10-2019, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława

"Magia biblioterapii"

Korzystając z wieloletniego doświadczenia i wykorzystując nasze pasje opracowałyśmy scenariusze i przeprowadziłyśmy według nich spotkania biblioterapeutyczne. Zaproponowałyśmy zajęcia dzieciom z klas I-III szkoły podstawowej. Punktem wyjścia była nasza fascynacja twórczością Andrzeja Maleszki. Główną rolę odgrywały nie tylko książki ale również obrazy, filmy i muzyka. Kanwę naszych zajęć stanowiły poszczególne odcinki cyklu filmów "Magiczne drzewo".  Elementy biblioterapii zostały również wykorzystane na języku polskim w kl. V, podczas omawiania lektur. Działania plastyczne były efektem końcowym spotkań, dzieki którym dzieci mogły wyrazić swoje emocje i twórczą aktywność.

Owocem naszej pracy jest książeczka pt. "Magia biblioterapii", będąca wyborem konspektów zajęć z elementamii biblioterapii. Otrzymała ona pozytywne recenzje  doradców metodycznych MODN w Opolu. Publikacją tą podzieliśmy się z bibliotekarzami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego.

100_3239.jpeg