Dziś jest: wtorek, 18-01-2022, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Biuletyn Informacji Publicznej

Pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej


      14 października 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Zespołu Szkół w Czarnowąsach. Ze względów organizacyjnych pasowanie zostało podzielone na trzy części. O godzinie 9.00 na małej sali gimnastycznej pojawili się ubrani w białe kołnierzyki , uczniowie  klasy Ia, o 10.00 -  Ib, a o 11.00 – 1c.  

    Przygotowania do uroczystości dzieci ze swoimi wychowawczyniami: Ewą Knapik, Martą Masiukiewicz  i Anitą Stiller rozpoczęły już we wrześniu.

    Klasa Ia pięknie recytowała wiersze i śpiewała piosenki o ruchu drogowym, zachęcała rodziców do cierpliwego zajmowania się swoimi pierwszakami. Na koniec uczniowie obiecali przestrzegać regulamin szkolny i wytrwale pracować.

    Klasa Ib podczas swojego występu zaprezentowała zasady zachowania w szkole, na przerwach      

i lekcjach. Uczniowie w inscenizacji pokazali również, że szkoła jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym dziecku. W szkole dzieci są różne, ale każde może czuć się w niej dobrze i każde jest akceptowane.

   Uczniowie klasy Ic w tym ważnym dniu odwiedzili Krainę Wiedzy, w której mieszkali: król, królowa, królewna, rycerz i dobosz  (role te przydzielono dzieciom z klasy II a). Pierwszoklasiści popisali się znajomością wiedzy

o kraju, bezpieczeństwie i ruchu drogowym. Dzięki temu zdołali uwolnić uwięzioną królewnę. Występy uświetniły piękne wiersze i piosenki.

   Następnie po odśpiewaniu  hymnu państwowego pani dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała aktu pasowania. Po uroczystości dzieci otrzymały upominki i udały się na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.