Dziś jest: poniedziałek, 16-12-2019, Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Pierwszaki w Regionalnym Centrum Rozwoju i Edukacji

6 grudnia 2014 roku  uczniowie  klas pierwszych  szkoły podstawowej  (I b, Ic) z opiekunami: Anitą Stiller, Martą  Masiukiewicz, Marią Salwerowicz wybrali się na zajęcia do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Dzieci podzielone na grupy, oglądały pracownie wyposażone w przyrządy i urządzenia do przeprowadzenia różnego rodzaju doświadczeń m.in. z muzyki, technologii, robotyki. Próbowały swoich sił w sterowaniu robotami w pracowni ROBOTICUM. W pracowni SENSORICUM ćwiczyły pamięć wzrokową i słuchową oraz poznawały świat za pomocą zmysłów.  W INSTRUMENTARIUM  mogły zobaczyć, dotknąć i zagrać proste melodie, rytmy na różnych instrumentach. W GIMNASTICUM – ćwicząc, uczniowie bawili się, sprawdzali koordynację ruchową w trakcie ćwiczeń na różnego rodzaju przyborach i przyrządach. W trakcie przerwy animatorzy przedstawili krótką scenkę o Mikołaju, aniołkach i diabełkach. Następnie Święty Mikołaj wręczył każdemu małą paczuszkę i zaprosił do wspólnej zabawy.