Dziś jest: piątek, 21-01-2022, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Biuletyn Informacji Publicznej

Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

Bez tytułu.jpeg

30 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Czarnowąsach odbył sie Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego dla klas 1-3 oraz 4-6 „Macmillan Primary School Tournament”. Patronat nad konkursem objęła firma Macmillan Polska, która była reprezentowana przez przedstawiciela wydawnictwa pana Marka Grygorowicza a celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów, jak również zacieśnienie więzi i integracja środowisk szkolnych w naszej gminie jak również odkrywanie młodzieży utalentowanej językowo.

            Firma ufundowała także nagrody dla uczestników konkursu. W konkursie wzięło udział 4 szkoły z  naszej gminy. Wśród zaproszonych szkół swoją obecnością zaszczycili nas szkoły podstawowe z Kup, Chróścić oraz z Dobrzenia Wielkiego. Zgodnie z regulaminem każda szkoła mogła wystawić do konkursu maksymalnie 3 uczniów na każdym poziomie. W konkursie łącznie wystartowało 23 uczestników. Uczestnicy musieli stawić czoła zadaniu polegającemu na rozwiązaniu testu słownikowego z elementami gramatycznymi, przygotowanemu przez Macmillan Polska. Przewidziany czas na wykonanie zadania to 45 minut, a maksymalna liczba punktów do zdobycia 80.

 

            W trakcie pisania przez uczestników testu konkursowego ich opiekunowie i nauczyciele mieli okazję spotkać się przy filiżance kawy i kawałku ciasta z przedstawicielem wydawnictwa Macmillan i porozmawiać na tematy metodyczne oraz zapoznać się z ofertą wydawnictwa. Po zakończeniu pisania testu konkursowego na uczestników czekały słodkie bułeczki oraz napoje. Uczestnicy pod opieką nauczycieli organizatorów udali się na plac zabaw gdy tymczasem komisja konkursowa sprawdzała poprawność odpowiedzi napisanych przez uczestników. Po dokonaniu tej czynności wyłoniła laureatów.

 

 

            Dziękujemy za zainteresowanie konkursem, gratulujemy najlepszym uczniom i zapraszamy za rok.

 

 

Elżbieta Pstrąg

 

 

Klasy 1-3 SP

 

I miejsce -  Szczepaniak Amelia (Dobrzeń Wielki)

 

II miejsce - Paulina Rippel (Zs Czarnowąsy)

 

III miejsce - Maja Pisz (Zs Czarnowąsy)  oraz Wieszołek Łukasz (Dobrzeń Wielki)

 

 

Klasy  4-6 SP

 

I miejsce -  Gocki Mateusz (Dobrzeń Wielki)

 

II miejsce - Jacenków Marta (Dobrzeń Wielki)

 

III miejsce - Paweł Stanik (Chróścice