Dziś jest: piątek, 20-09-2019, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Obchody Konstytucji 3 Maja

Naszym pomysłem na to, by lepiej zrozumieć znaczenie tego święta i lepiej poznać realia epoki było  stworzenie gry historycznej z XVIII wieku oraz przygotowanie „Obiadu u króla Stasia”. Podróż  po XVIII wieku rozpoczęła się na drugiej godzinie lekcyjnej. Konkurowały ze sobą wówczas klasy czwarte i szóste( klasy piąte wyjechały na wycieczkę). Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań na poszczególnych stanowiskach związanych z : modą, literaturą, kuchnią, muzyką i historią  XVIII wieku.

Na następnej godzinie lekcyjnej rywalizowali ze sobą uczniowie z klas gimnazjalnych, którzy musieli rozwiązywać trudniejsze zdania o tej samej tematyce.

O godzinie 11:35 zaprosiliśmy gimnazjalistów na  „ Obiad u króla Stasia”. Miał on na celu zapoznanie się z wybitnymi osobami z tamtych lat. Zadaniem uczniów było  wcielenie się w jedną z dwunastu postaci, które wylosowali bezpośrednio przed tym quizem.

Jury oceniało nie tylko wiedzę na temat dokonań danej postaci, ale również zdolności aktorskie danej osoby a także sposób zaprezentowania swojej postaci.

Wyniki konkursu „Podróż po XVIII wieku”

szkoła podstawowa:

1 miejsce:  Wiktoria Świerc i Emilia Myk  -  kl. 6b

2 miejsce : Kajetan Nocuń i Dawid Kuś  -  kl. 4b a także   Zuzanna Pięknik  - kl.  4a

3 miejsce : Wojciech Wołowiec  i  Bartek Błacha  -  kl. 6a

gimnazjum:

1 miejsce: Emilia Kostyk i Zuzanna Kwiatek  -  kl. 1a

2 miejsce:  Jan Sikora i Damian Jambor  -  kl. 2b

3 miejsce: Sylwia Boguszewska i Piotr Węgielewski  -  kl. 2a                                                                                                                   oraz  Katarzyna Kusza i Krzysztof Toboła  -  kl.3b

Wyniki konkursu „Obiad u króla Stasia”

1 miejsce : Julia Żak  -  kl. 1a

2 miejsce:  Patrycja Walukiewicz  kl. 2a  oraz  Mateusz Przymuszała  -  kl. 1b

3 miejsce:  Dariusz Ogiegło   - kl. 2a

Opiekunami projektu były: p. Agnieszka Wieczorek i p. Beata Szumska

Osoby realizujące ten projekt: Marta Skrzypczyk, Wiktoria Jankowska, Patrycja Wróbel, Julia Mros, Paulina Kochanek, Michał Czernia, Dominik Kucharczyk, Jonatan Kałamarz, Bartek Chyłka i Mateusz Stasieńko.

Oprac.: Beata Szumska