Dziś jest: wtorek, 18-01-2022, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Biuletyn Informacji Publicznej

Lekki Tornister ?!

   Fundacja Rosa z Wrocławia przyjejchała do naszej szkoły, aby zważyć tornistry uczniów klas I-III. Uczniowie przywitali serdecznie gości przedstawieniem zaprezentowanym przez klasę Ib, a przygotowanym przez p. Urszulę Służewską oraz hasłami dotyczącymi zdrowego kręgosłupa.

   Spotkanie rozpoczęto od prelekcji na temat wad postawy, quizu edukacyjnego, kilku konkurencji tj. pakowanie plecaka na czas, układanie z rozsypanki hasła projektu „TORNISTER ODCIĄŻONY, KRĘGOSŁUP ZADOWOLONY”.

   Następnie rozpoczęło się wielkie ważenie plecaków i ich zawartośc,rzeczy potrzebnych w danym dniu i ZBĘDNYCH.

   Jedna z uczennic obciążyła swój kręgosłup plecakiem o wadze 6,08 kg (w tym 3,68 kg rzeczy zbędnych) !!! Innym alarmującym przypadkiem był chłopiec o masie ciała 29 kg.,którego tornister ważył 4,64 kg, z czego 2,62 kg stanowiły przedmioty dodatkowe.

   Na koniec każdy uczeń otrzymał odblaskowy breloczek oraz linijkę przypominajacą o prawidłowej postawie ciała. Natomiast rodzice otrzymali karty pomiaru ucznia, tornistra oraz jego zawartości w danym dniu nauki.

   Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dobrą wiedzą TEORETYCZNĄ na temat zdrowego kręgosłupa i lekkiego tornistara, trochę gorzej było z PRAKTYKĄ.

Rodzice, pamiętajmy aby częściej sprawdzać co nasze pociechy noszą do szkoły !!!!

Oprac.: Natalia Podkowa