Dziś jest: czwartek, 21-11-2019, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Majówka w skansenie 2015

W dniu 18 maja 2015 roku uczniowie szkoły podstawowej (klasy V i VI) oraz gimnazjum (klasy III) wraz z nauczycielami udali się do Opola – Bierkowic, aby wziąć udział w konkursie plastycznym w plenerze pod hasłem: „Majówka w skansenie. Mistrz – uczeń 2015”.

Celem konkursu było zaznajomienie uczniów z ekspozycją muzealną oraz walorami przyrodniczymi Muzeum Wsi Opolskiej znajdującymi się na wolnym powietrzu. Majówka w plenerze miała również pobudzać wyobraźnię i aktywność plastyczną uczniów oraz aktywizować zainteresowanie do bezpośredniego kontaktu z dobrami kulturowymi i naturalnymi.

Uczniowie jako malarze i artyści bardzo dobrze przygotowani do pracy w plenerze doskonale „wczuwali się” w powierzone im cele i zadania konkursu. Najpierw znajdowali sobie obiekt godny ich uwagi w obrębie skansenu, potem szkicowali, zadali pytania nauczycielom, a na końcu malowali farbami, pastelami, węglem… i w ten sposób powstawały unikatowe prace.

Gratulujemy uczniom udziału w konkursie i życzymy wielu radości z poznawania środowiska lokalnego najbliższych okolic.

Oprac.: Sandra Warzecha