Dziś jest: piątek, 21-01-2022, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Biuletyn Informacji Publicznej

I Ty możesz zostać strażakiem

   Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony był strażakom. Wprowadzeniem w temat była prezentacja o strażakach oraz lektura książki Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.

   Jednak prawdziwą atrakcją były spotkania ze strażakami „z krwi i kości” – panem Pawłem Labisz, Markiem Kinder oraz Tomaszem Madej. Reprezentowali oni Ochotniczą Straż Pożarną w Czarnowąsach. W ciekawy i barwny sposób opowiadali o zadaniach jakie przed nimi stoją podczas różnorodnych akcji strażackich. Ważną częścią spotkania było podkreślenie cech charakteru, jakie musi posiadać strażak. Niewątpliwą atrakcją było przymierzanie koszarowego ubrania strażackiego oraz przekonanie się, co kryje samochód strażacki w swoich zakamarkach. Zaproszeni goście odpowiadali na wiele pytań, wśród nich, to  najważniejsze – czy każdy może zostać strażakiem?

   Przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnowąsach działa harcerska drużyna sportowo-pożarnicza, do której mogą wstąpić zarówno dziewczęta jak i chłopcy w wieku od 7 lat (oczywiście za zgodą rodziców/opiekunów). Drużyna ta integruje, szerzy wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, rozwija sprawność fizyczną, kształtuje hart ducha i postawę społeczną. Dzieci uczą się bezinteresownej pomocy innym oraz podejmują działania na rzecz środowiska lokalnego, biorą udział w zawodach i wyjazdach wakacyjnych.

   Pełni podziwu za pracę, którą wykonują strażacy, podziękowaliśmy za czas, który nam poświęcili.