Dziś jest: wtorek, 19-11-2019, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Matematyczne Wędrówki - X edycja

2 czerwca 2015 roku odbyła się X jubileuszowa edycja międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych „Matematyczne Wędrówki”. Wzięło w nim udział 19 drużyn ze szkół podstawowych z powiatu opolskiego, oleskiego i krapkowickiego. Cieszymy się bardzo, że rokrocznie dołączają do naszej rozgrywki nowe szkoły w tym roku m.in. Olesna. Jesteśmy bardzo wdzięczni tym szkołom, które rokrocznie biorą udział w konkursie.  Gościliśmy uczniów i nauczycieli z następujących szkół:

PSP nr 1 Krapkowice, PSP nr 2 Opole, PSP nr 15 Opole, PSP nr 26 Opole, PSP Narok, PSP Ligota Turawska, PSP nr 11 Opole, SSP Węgry, PSP nr 3 Olesno, PSP nr 21 Opole, ZS Dąbrowa,

PSP Dobrzeń Wielki, PSP nr 29 Opole, ZSP Pokój, PSP nr 10 Opole, ZS Chróścice, SPSK w Opolu, PSP TAK Opole.

Laureatami zostali:

I Szkoła Podstawowa nr 1 w Krapkowicach

II Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu

III Szkoła Podstawowa nr 15 w Opolu, Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród: Wydawnictwu Nowik, Wydawnictwu GWO, Zibi, Gminie Dobrzeń Wielki oraz Stowarzyszeniu Nauczycieli Matematyki Oddział Opolski.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z 10 zadaniami. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią PDFzadania_edycjaX.pdf

Organizator konkursu: Joanna Świercz