Dziś jest: poniedziałek, 09-12-2019, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Wizyta gości z Wil

Wizyta delegacji z miasta partnerskiego Wil

Dzień 4 września bieżącego roku był dla naszej szkoły dniem szczególnym. Tego dnia odwiedziła nas 44 osobowa grupa przedstawicieli szwajcarskiego miasta Wil które jest od 20lat naszym miastem partnerskim. Goście przybyli w towarzystwie włodarzy gminy: Pana Henryka Wróbla  i Pani Ireny Weber.

W skład delegacji wchodzili: Pani Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Gminy wraz z innymi członkami Rady i Zarządu  oraz nauczyciele tamtejszych szkół, a także przedstawiciele kościoła katolickiego, ewangelickiego i  grup śpiewaczych.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy krótki program artystyczny w wykonaniu najmłodszych uczniów. Słowo mówione przeplatane było pięknym śpiewem dzieci z klasy III szkoły podstawowej. Po przedstawieniu miała miejsce wizyta w nowo wybudowanej, jeszcze nie zagospodarowanej części naszej szkoły. Przedstawiliśmy przyszłe sale: informatyczną, chemiczną, świetlicową , gimnastyki korekcyjnej oraz  pełne zaplecze sportowe z szatniami i natryskami a także  gabinety psychologa i higienistki.

Zachwyt w oczach naszych Gości uzmysłowił nam celowość podjętych działań.

Następnym punktem programu było wspólne biesiadowanie przy śląskim kołaczu z makiem i „ posypką”. Goście mieli również okazję podziwiać prace projektowe naszych uczniów oraz brali udział w Workshop, który jest innowacją prowadzoną na lekcjach języka niemieckiego. Było malowanie pejzaży przy użyciu kostek cukru i tworzenie rysunków za pomocą plam.

Ostatnim nieplanowanym punktem programu był występ śpiewaczy  Gości, który pozostawił w nas  wiele niezapomnianych  doznań artystycznych. Mamy nadzieję, iż to wspólne spotkanie dostarczyło wszystkim dużo  pozytywnych odczuć i emocji .

Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie w przygotowanie  spotkania. Szczególne słowa uznania i wdzięczności kierujemy pod adresem  nauczycieli, rodziców  i dzieci z klasy IIIA.