Dziś jest: niedziela, 05-12-2021, Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Biuletyn Informacji Publicznej

Festyn Rodzinny

FESTYN RODZINNY

26 września 2015 roku na terenie gościnnego klubu SWORNICA  odbył się FESTYN RODZINNY pod patronatem Parafii pw. Bożego Ciała i Św. Norberta w Czarnowąsach. Przyświecało nam hasło „Odkrywamy Talenty”. Rada Rodziców naszego Zespołu Szkół zaprosiła wszystkich chętnych do aktywnego udziału w zabawie.

W programie kusiły następujące atrakcje: występy dziecięce, cegiełki na rzecz szkoły, kiermasz wypieków, konkurencje sprawnościowe, pokazy strażackie, konkursy sportowe i tematyczne, gra terenowa, malowanie twarzy, poczęstunek niespodzianka, doświadczenia chemiczne, stoisko medyczne i przejazd motocykli.

Festyn został uroczyście otwarty i poprzedzony krótkim wystąpieniem pani dyrektor Ewy Drop. Następnie konferansjerki, panie Anna Nowarska i Alina Dorosiewicz, zapraszały kolejno na scenę występujących: solistów i  zespoły, śpiewających i tańczących, sportowców i mistrzów tabliczki mnożenia, ale także odważnych chcących spróbować swoich sił w zumbie.

Równolegle z występami na scenie (w ilości 23 zgłoszonych artystów!) „działo się„ na terenie obok sceny. Uczniowie i rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście korzystali z przygotowanych atrakcji. Tłumy przemieszczały się między stanowiskami z kawą, ciastem, punktem z cegiełkami – losami, stanowiskiem do gry w szachy, grillem z pachnącymi smakołykami i miejscami, w których każdy znalazł coś dla siebie.

Cieszył widok uśmiechniętych dzieci schodzących ze sceny, oklaskiwanych przez zachwyconą publiczność. Radowały obrazki rodzin wychodzących z festynu z wylosowanymi fantami. Zaskoczył spontaniczny taniec zumby pod sceną , a tańczyli starzy i młodzi, świeccy i duchowni, duzi i mali, zdolni i …

Przed Festynem obawialiśmy się, czy niepogoda nie przerwie zabawy, przewidziany był nawet ewentualny konkurs na najpiękniejsze kalosze. Ale wystarczyło, że na scenie pojawili się wykonawcy i zespół” Biedronki”  z czarnowąskiego DPS ( z brawurowym pirackim spektaklem), by słońce bezapelacyjnie zagościło na dłużej nad głowami zadowolonych uczestników i gości.

Popołudnie spędzone na Festynie Rodzinnym na pewno nie było czasem straconym. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom!