Dziś jest: wtorek, 19-11-2019, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Światowy Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada 2015

Mały, duży, puchaty, kolorowy, w stroju karateki i ten najstarszy, podniszczony trochę miś dziś  w naszej bibliotece świętuje. Pluszowy miś ma dzisiaj 113 lat i jest jedną z ulubionych maskotek dzieci,  a i wielu dorosłych z sentymentem wspomina swojego starego pluszaka.

Z powstaniem pluszowego ulubieńca związana jest legenda, którą uczniowie poznali  podczas oglądania prezentacji multimedialnej. Dowiedzieli się również o zwyczajach niedźwiedzi oraz mogli podziwiać wystawę misiów różnej maści, powstałą w wyniku konkursu na najmniejszego , największego i najstarszego oraz najbardziej oryginalnego pluszowego misia.

Impreza biblioteczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy chciał zobaczyć tego największego i tego najmniejszego, a przede wszystkim swojego misia. Wystawa była dobrą okazją, aby zaprezentować książki o misiowej tematyce, a także przypomnieć dzieciom o potrzebie  poszanowaniu zabawek i książek. Ten dzień był bardzo pluszoooooowy i trwał cały tydzień.

Oprac. Beata Motyka