Dziś jest: niedziela, 20-10-2019, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Eksplozja dobroci

Zanim nasi wolontariusze udali się do Domu Księży Emerytów i Domu Pomocy Społecznej spędzili oni cały przedświąteczny weekend w Brynickim Domku Rekolekcyjnym na przygotowaniu stroików, kartek świątecznych, pieczeniu pierników i ich dekorowaniu. Udało się nam takkże spakować 8 paczek pełnych słodyczy, które wcześniej były zbierane w szkole i dzięki dobremu sercu anonimowego sponsora trafiły one do dzieci więźniów osadzonych w strzeleckim Zakładzie Karnym.

Dla wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas nie był to tylko czas wytężonej pracy, ale był to moment poznawania siebie nawzajem i zacieśniania przyjaźni. Podczas tych dni uczniowie mieli możliwość wspólnej modlitwy i uczestniczenia w mszy roratniej odprawionej przez naszego Księdza wikarego Michała.

Przez wzmożone wysiłki weekendowe udało nam się wykonać ponad 50 stroików, które 22 grudnia wraz z życzeniami przygotowanymi przez wolontariuszy i kolędą trafiły do księży przebywających w Domu Księży Emerytów.

W tym samym dniu nasze życzenia i własnoręcznie pieczone pierniczki ucieszyły także podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach.

Znów przekonaliśmy się, że pomaganie sprawia radość, a dzielenie się z innymi powoduje, uśmiech.