Dziś jest: niedziela, 20-10-2019, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Czytanie, to oni lubią

Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły gościła w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim na Festiwalu Literatury Młodzieżowej „Czytanie – lubię to!”.  W tym roku po raz pierwszy zorganizowano również konkurs dla uczniów szkoły podstawowej. Daniela, Klaudia i Maciek – znawcy i miłośnicy mitologii mieli okazję wykazać się swoją wiedzą w konkursie „Odzyskać piorun z bogami olimpijskimi”. Gimnazjalistki – Julia i Patrycja wzięły udział w konkursie  „Z E.-E. Schmittem przez życie”. Jak co roku, na tym szczególnym spotkaniu nie zabrakło dodatkowych atrakcji – warsztatów o książce,  występów artystycznych, pokazu nagrodzonej prezentacji . Jednak jak za każdym razem, największą atrakcją było spotkanie autorskie, tym razem z pisarką młodzieżową, panią Joanną Jagiełło.