Dziś jest: czwartek, 22-08-2019, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Konkurs pięknego czytania "Wiosna"

REGULAMIN KONKURSU PIĘKNEGO  CZYTANIA ,,Wiosna”

1. Nazwa konkursu:

Konkurs pięknego czytania: ,,Wiosna”

Termin konkursu: 23.03.2016 (środa)

Cele konkursu:

• rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • zainteresowanie uczniów poezją,
  • zachęcanie do występów publicznych,
  • prezentacja umiejętności uczniów,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
  1. Zasady uczestnictwa:
    • konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III, z każdej klasy wychowawcy wybierają jednego reprezentanta.
    • konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej wybranego z książki M. Strzałkowskiej, pt. „ Zielony, Żółty, Rudy, Brązowy”
    • zgłoszenia do konkursu należy kierować do biblioteki szkolnej do dnia  21 marca 2016
  2. Przebieg konkursu

Konkurs odbędzie się 23 marca o godz. 9.45 w bibliotece szkolnej. Każdy uczestnik konkursu będzie miał za zadanie pięknie przeczytać wybrany wiersz.

1. Kryteria oceny

Komisja w skład, której wchodzą nauczyciele świetlicy dokonają oceny wg następujących kryteriów:

• dobór tekstu i jego opanowanie czytania,
  • interpretacja tekstu,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).
  1. Nagrody dla laureatów

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy - podziękowania.

Oprac. Beata Motyka