Dziś jest: wtorek, 25-01-2022, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Biuletyn Informacji Publicznej

Pierwszy Dzień Wiosny

 Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole odbył się pod hasłem „Dnia Muzyki Klasycznej”. Jak wszystkim wiadomo utwory klasyczne są nie tylko przyjemne do słuchania, ale też idealnie nadają się do relaksu, poprawy koncentracji oraz nauki. Zresztą co by dużo gadać podstawy muzyki klasycznej po prostu wypada znać! Nasi uczniowie dowiedli dziś tego, że znają nie tylko podstawy!

Tegoroczne obchody Dnia Wiosny podzielone zostały na dwie części: koncertową i konkursową.
W tej pierwszej uczniowie naszej szkoły, którzy odkryli w sobie pasję do muzyki i rozwijają ją pod czujnym uchem specjalistów, zaprosili nas na prawdziwą ucztę dla oka ale przede wszystkim dla ucha. Był Adrian Pampuch z klasy 4b z utworem „Chińczyk”, który skomponował Alec Rowley. Następnie znana nam skrzypaczka Daniela Kandziora z klasy 6a zaprezentowała utwór Ludwika van Beethovena. Do grona artystów dołączyła Paulina Rippel z klasy 4a, która wykonała Etiudę. Zabraknąć nie mogło szkolnego organisty Dominika Tobora z klasy 2b, który wykonał Bourre – dawny taniec francuski
w brzmieniu organowym. Filip Hornik z klasy 6a porrrrwał nas swą grą nas skrzypcach do Tańca Hiszpańskiego. Jednakże koncert nie obył by się bez utworów dwóch wybitnych kompozytorów Wolfganga Amadeusza Mozarta i Fryderyka Chopina oraz naszego szkolnego wirtuoza Dawida Kusia, który brawurowo wykonał ich dzieła. Szkolny zespół wokalny wykonaniem piosenki „Wieczór w filharmonii” przeniósł nas na chwilę właśnie tam, gdzie spotkać udało się baletnice Zosię Pasiekę, Paulinę Patrzek, Julię Szymaniec i Amelię Rojek, które niebywale pięknie zatańczyły choreografię „Sylfidy” do muzyki Fryderyka Chopina, po czym w występie solo zaprezentowała się jeszcze Amelka Rojek. Na naszej szkolnej scenie pojawiły się także DIVY operowe, które swoim kabaretowym wystąpieniem zakończyły część koncertową.

Część konkursowa składała się z 4 konkurencji ocenianych przez jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Drop, pani Beata Motyka i Pani Ilona Michala. Pierwszą konkurencją było wykonanie afiszu koncertu symfonicznego, przedstawienia operowego lub baletowego. Następnie 2 przedstawicieli każdej klasy wzięło udział w konkurencji „Jaka to melodia?”, w której zadaniem uczniów było odgadnąć tytuł i autora usłyszanego fragmentu utworu. Zadanie nie łatwe ale uczniowie radzili sobie wyśmienicie! „Twoja twarz brzmi znajomo” to tytuł trzeciej konkurencji, w której każda klasa miała wydelegować 3 przedstawicieli: dyrygenta, tancerza, śpiewaka i w tej kreacji krótko się zaprezentować. Inwencja twórcza na najwyższym poziomie! Świetna robota! Ale przed nimi jeszcze 4 konkurencja! „Gorące krzesła”, bo o niej mowa, to czas dla jednego bystrzaka z każdej klasy, który uważnie słuchał koncertu i wyłapał wszystkie cenne informacje.

Po zsumowaniu punktów i burzliwych obradach jury zdecydowało, że w szkole podstawowej zwycięstwo odniosła klasa 6a a w gimnazjum 1 b. GRATULACJE!!!!

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom za ogrom zaangażowania, kreatywność, ale przede wszystkim za chęci!  

 

 

Oprac. Ewa Przeździęk