Dziś jest: piątek, 21-01-2022, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Biuletyn Informacji Publicznej

Szkolne kalendarium

Szkolne kalendarium przedświąteczne czyli o tym, co nam się zdarzyło nie tylko

w okresie Wielkiego Postu.

25 luty 2016

              Wizyta księdza biskupa Pawła Stobrawy i poświęcenie nowego skrzydła szkoły.

 Przy okazji wizytacji trwającej w czarnowąskiej parafii mieliśmy niezwykły honor gościć księdza biskupa Pawła Stobrawę. W pierwszej części spotkania uczestniczyli wszyscy uczniowie  gimnazjum przygotowujący się do sakramentu bierzmowania ,obecny był także ksiądz proboszcz Piotr Pierończyk i ksiądz wikary Michał Krupa. Biskup Stobrawa  podzielił się z młodzieżą  refleksjami na temat prezentowania chrześcijańskiej postawy w codziennym życiu, wskazał także na konieczność kierowania się dekalogiem i miłością bliźniego. Uczniowie z uwagą wysłuchali kierowanych do nich słów i zadeklarowali wolę postępowania zgodnego z omawianymi wartościami. W drugiej części spotkania wzięli udział członkowie samorządu uczniowskiego, dyrekcja szkoły i władze gminy. Ksiądz biskup dokonał poświęcenia nowego skrzydła szkoły, w którym znajduje się świetlica, 8 sal dydaktycznych, gabinet psychologa i pielęgniarki szkolnej oraz szatnie i zaplecze sportowe. Następnie wszyscy goście tzn. pan wójt Henryk Wróbel, pani w- ce wójt Irena  Weber oraz księża uczestniczyli w towarzystwie młodzieży i dyrekcji szkoły w projekcji filmu obrazującego poszczególne etapy budowy nowego skrzydła. Wszyscy cieszymy się z tak imponujących efektów tej inwestycji i mamy nadzieję, że skoro nowe skrzydło poświęcone zostało przez księdza biskupa Pawła Stobrawę to uczące się tu dzieci będą osiągać jak najlepsze wyniki w nauce.

 

 

 

 

12 marzec 2016

Dzień otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych

            Mimo nie najlepszej pogody i wolnej soboty duża grupa 6 latków przybyła wraz z rodzicami, a czasem także dziadkami na dzień otwarty. Dzieci były dumne, że skierowaliśmy bezpośrednio do nich wysłane pocztą zaproszenia. Przywiodła je do szkoły ciekawość jak wyglądają sale lekcyjne oraz czego mogą się spodziewać gdy już będą uczniami. Panie nauczycielki zaprosiły wszystkie maluchy na pierwsze zajęcia, rodzice natomiast zostali w stołówce szkolnej, by dowiedzieć się od dyrektora co szkoła ma do zaoferowania im samym i ich pociechom. Zajęcia dla 6 latków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przedszkolaki poznały różne techniki plastyczne, nauczyły się nowego tańca i posługiwania się tablicą interaktywną. Właśnie tablica wzbudziła najwięcej emocji, bo każdy chciał spróbować co można na niej wyczarować. 6 latki doskonale poradziły sobie z wszystkimi zadaniami, co potwierdza iż są świetnie przygotowane do rozpoczęcia nauki w klasie 1. Rodzice mają jeszcze czas na podjęcie decyzji w tej sprawie lecz mu szczerze zachęcamy by dali szansę swoim dzieciom, gdyż będzie to rocznik uprzywilejowany. Po przerwie świątecznej 4,5,6 kwietnia odbędą się w sekretariacie szkoły i gabinecie pedagoga zapisy do 1 klasy, będzie wówczas okazja by dokonać związanych z tym formalności.

Zapraszamy do naszej szkoły, która jest przyjazna, efektywna i piękna.

15 marca 2016

 

otwarty.png

 

70 lecie powstania Klubu Sportowego Swornica Czarnowąsy

            Wielkim zaszczytem dla społeczności Czarnowąs jest fakt, że działa tu najstarszy w Polsce Ludowy Zespół Sportowy Swornica. Został on założony przez kierownika naszej szkoły pana Antoniego Janika 16 marca 1946 roku. W rocznicę tego wydarzenia miał miejsce bieg sztafetowy inaugurujący cykl imprez związanych z jubileuszem. Zanim jednak bieg wystartował przedstawiciele krajowych i wojewódzkich władz LZS-u , władz gminy Dobrzeń Wielki a  także dyrekcja szkoły i młodzież złożyli kwiaty na grobie Antoniego Janika, oddając hołd i wyrażając wdzięczność za podjętą przed laty inicjatywę. W uroczystości wzięła udział córka i wnuk założyciela klubu: pani Elżbieta Stachowska- emerytowana dyrektorka naszej szkoły oraz  pan Krzysztof Stachowski – nauczyciel informatyki i wychowania fizycznego. Następnie wszyscy udali się na plac sąsiadujący z nowoczesnym klubowym pawilonem, skąd wystartował bieg sztafetowy pod nazwą „ Od Czarnowąsów do Rio” mający metę w  Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Na starcie pojawili się szczególni goście: Opolski Kurator Oświaty pan Michał Siek, w-ce marszałek woj. opolskiego pan Grzegorz  Sawicki, urzędujący prezes Krajowego Zrzeszenia LZS-u pan Wacław Hurko, prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS pan Gerard Halama oraz wójt gminy Dobrzeń Wielki pan Henryk Wróbel. Obecni byli także państwo Elżbieta i Krzysztof Stachowscy oraz prezes klubu Swornica pan Krzysztof Kantorski. Finałem uroczystości był miting lekkoatletyczny rozegrany w hali sportowej w Dobrzeniu Wielkim. Kolejne imprezy sportowe nawiązujące do jubileuszu odbędą się w Zakrzowie koło Ciska a zakończenie zaplanowane jest na 9 lipca br.

 

 

 

Link do filmu z obchodów 70-lecia LZS
Foto Galeria ze strony WZ LZS Opole