Dziś jest: wtorek, 10-12-2019, Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Wielkanocne zwierzątka z masy solnej

W dniu 11.03.2016 w świetlicy szkolnej przeprowadzono zajęcia metodą warsztatową. Panie wychowawczynie świetlicy wprowadziły dzieci w magiczny świat oryginalnych ozdób wielkanocnych wykonanych z masy solnej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego składa się masa solna, dlaczego nazywana jest również „masą chlebową” i jakie są jej właściwości terapeutyczne. Następnie przy odpowiednio przygotowanych miejscach pracy uczniowie, zgodnie z instrukcją nauczyciela, wykonywali świąteczne baranki i zajączki. Aby prace były bardziej kolorowe do zwykłego ciasta solnego dzieci dodały cynamon. Kolorową, pięknie pachnącą masę wykorzystały do wykonania detali - baranich kopytek, rogów, grzyw oraz uszu.

Uczniowie poprzez zabawę ćwiczyli sprawność manualną, poczucie estetyki oraz uważne naśladownictwo. Po wyschnięciu i ozdobieniu prac kolorowymi kokardkami dzieci zabrały je do domu. Wszyscy uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że wykonane własnoręcznie zwierzątka będą miały honorowe miejsce w ich wielkanocnych koszyczkach.

Oprac. Katarzyna Kassak