Dziś jest: wtorek, 25-01-2022, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Biuletyn Informacji Publicznej

Spotkanie z czworonogiem

Dnia 20 kwietnia 2016 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały przyjemność poznać uroczą suczkę Bellę, podopieczną Fundacji Fioletowy Pies. Wolontariusze fundacji na co dzień zajmują się niesieniem pomocy zwierzętom porzuconym przez ich właścicieli oraz pomagają im znaleźć nowy dom. Ponadto, wspólnie z odpowiednio wyszkolonymi psami, prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Podczas wizyty w naszej szkole, Bella, razem ze swoimi opiekunkami-behawiorystkami uczyła dzieci, jak należy opiekować się zwierzętami, aby były szczęśliwe
i jak odczytywać sygnały psiego ciała. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się także, że przebywanie z psem może nieść za sobą ryzyko. Nauczyły się w jaki sposób bezpiecznie podchodzić do pieska, jak odpowiednio go głaskać i czego nie robić w jego obecności.

Po skończonych warsztatach Bella bawiła się wspólnie z dziećmi oraz pokazała im kilka zabawnych sztuczek. Uczniowie, zachwyceni jej zdolnościami, obdarowywali ją psimi smakołykami i głaskali z czułością. W podziękowaniu za przeprowadzenie zajęć edukacyjno-dogoterapeutycznych podopieczni z Fundacji Fioletowy Pies otrzymali od naszych uczniów karmy dla zwierząt, kocyki, posłania, zabawki i wiele innych drobnych, ale niezwykle przydatnych dla czworonogów, upominków.

W imieniu Belli, jej czworonożnych przyjaciół i swoim - serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za pomoc zwierzętom!

 

 

Oprac. Katarzyna Kassak