Dziś jest: wtorek, 19-11-2019, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

„Wielkanocny Kosz 2016”

Jak co roku, krótko przed świętami wielkanocnymi odbył się konkurs symboliki świątecznej w Świerklach pod nazwą „Wielkanocny Kosz”. W trakcie konkursu należało wykonać kroszonkę, pisankę, stroik lub inną ozdobę wielkanocną według własnego pomysłu.

Uczestnicy wykazywali się niezwykłą pomysłowością w trakcie wykonywania swoich prac. Tworzono je z niezwykłą starannością, dlatego też jury miało nietrudne zadanie do rozstrzygnięcia.

I miejsce w kategorii: stroiki zajęła JOANNA DURAJ z klasy VIb wykorzystując do wykonania ozdób świątecznych wyłącznie surowce naturalne.

II miejsce w kategorii: stroiki zajął STEVEN KNIETSCH z klasy VIa ukazując niezwykłe zastosowanie wyrobów szklanych do wykonania stroików.

I miejsce w kategorii: kroszonki zajęła AMELIA ROJEK z klasy IVa pokazując niezwykły talent w ozdabianiu jajek.

I miejsce w kategorii: inne techniki zajęła DANIELA KANDZIORA z klasy VIa za własnoręcznie wykonane wypieki w postaci zajączków.

Dodatkowo Zespół Szkół w Czarnowąsach reprezentowany przez wszystkich uczniów z naszej szkoły zajął II miejsce w kategorii : inne techniki.

Konkurs symboliki świątecznej miał na celu wdrażanie młodego pokolenia w przeżywanie i kultywowanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy doczekania kolejnych sukcesów!!!

Oprac. Sandra Warzecha

Irena Machaczek