Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

„Wielkanocny Kosz 2016”

   Jak co roku, krótko przed świętami wielkanocnymi odbył się konkurs symboliki świątecznej w Świerklach pod nazwą „Wielkanocny Kosz”. W trakcie konkursu należało wykonać kroszonkę, pisankę, stroik lub inną ozdobę wielkanocną według własnego pomysłu.

    Uczestnicy wykazywali się niezwykłą pomysłowością w trakcie wykonywania swoich prac. Tworzono je z niezwykłą starannością, dlatego też jury miało nietrudne zadanie do rozstrzygnięcia.

            I miejsce w kategorii: stroiki zajęła JOANNA DURAJ z klasy VIb wykorzystując do wykonania ozdób świątecznych wyłącznie surowce naturalne.

            II miejsce w kategorii: stroiki zajął STEVEN KNIETSCH z klasy VIa ukazując niezwykłe zastosowanie wyrobów szklanych do wykonania stroików.

            I miejsce w kategorii: kroszonki zajęła AMELIA ROJEK z klasy IVa pokazując niezwykły talent w ozdabianiu jajek.

            I miejsce w kategorii: inne techniki zajęła DANIELA KANDZIORA z klasy VIa za własnoręcznie wykonane wypieki w postaci zajączków.

            Dodatkowo Zespół Szkół w Czarnowąsach reprezentowany przez wszystkich uczniów z naszej szkoły zajął II miejsce w kategorii : inne techniki. 

            Konkurs symboliki świątecznej miał na celu wdrażanie młodego pokolenia w przeżywanie i kultywowanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy doczekania kolejnych sukcesów!!!

Oprac. Sandra Warzecha

Irena Machaczek