Dziś jest: niedziela, 05-12-2021, Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Biuletyn Informacji Publicznej

Teen Star 2016

grupa.jpeg Dnia 31 maja 2016r. odbyła się IV edycja Konkursu Piosenki Angielskiej organizowanego przez Zespół Szkół w Chróścicach. Adeptów śpiewania w języku angielskim było co niemiara w tym także 9 reprezentantów naszej szkoły. Rywalizacja przebiegała w 3 kategoriach wiekowych : klasy 1-3 Szkoła Podstawowa, klasy 4-6 Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum. Każda z kategorii wiekowych dodatkowo podzielona była na solistów oraz duety/zespoły. Repertuar zachwycał wszystkich. Zarówno zwolenników klasycznych artystów jak John Lennon, Michael Jackson czy ABBA oraz tych bardziej nowoczesnych jak Adele, Ed Sheeran czy Demi Lovato. Po nad wyraz burzliwych obradach jury ogłosiło werdykt a w gronie zwycięzców znaleźli się także artyści z naszej szkoły. I tak oto I miejsce w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej otrzymała Daniela Kandziora z klasy VI a za brawurowe wykonanie piosenki "I see fire" (Ed Sheeran) z akompaniamentem skrzypiec. Ponadto w kategorii Gimnazjum na drugim miejscu uplasował się Dominik Kucharczyk (3b) z piosenką "I'll be good" (Jaymes Young) a tuż za nim Patrycja Walukiewicz (3a) wykonująca piosenkę "Almost there" z bajki "Księżniczka i żaba". Dodatkowo jedyny duet podczas konkursu, czyli Kasia Feliks i Aleks Kalina zdobyli II miejsce w nowatorsko zaśpiewanym utworze "Say something" (A Great Big World & Christina Aguilera). 
Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY - nie tylko nagród, ale przede wszystkim chęci, odwagi, zaangażowania i pasji! 
Dziękujemy nieocenionej pani Alinie Dorosiewicz za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu oraz za językową opiekę pani Marii Goczoł-Gontarek oraz Ewy Przeździęk.
Do usłyszenia za rok! 
       Oprac. Ewa Przeździęk