Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

Potyczki detektywistyczne

Nie po raz pierwszy okazało się, że życie pisze najlepsze scenariusze i podsuwa pomysły do realizacji.

Pośród wielu pozycji wybranych przez dzieci w ramach programu „Książki naszych marzeń” znalazło się bardzo dużo przygodowych i detektywistycznych. Jak świeże bułeczki znikają z półki kolejne części przygód „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”. Idąc tym tropem, walkę o książki zamieniono na potyczki między klasami. Dwoje reprezentantów z klas IV, V, VI a i b odpowiadało na pytania dotyczące tej właśnie szwedzkiej serii.  Jednak prawdziwa zabawa pełna emocji, twórczych poszukiwań, wyobraźni, logicznego myślenia, a czasem zaskakujących rozwiązań, była udziałem wszystkich uczniów. Praca w zespołach miała bowiem przynieść rozwiązanie zagadki, kto ukradł złotą monetę. Przez salę toczyły się prawdziwe burze mózgów, bo wskazanie sprawcy musiało być poparte solidną argumentacją.

W potyczkach uczniów z klas VI zwyciężyli wraz z klasą VI a – Julia Starosta i Wojtek Kotula.

Klasa V a, reprezentowana przez Karolinę Trojak i Dawida Ciślę, wygrała potyczki wśród uczniów kl. V.

Niezaprzeczalnym zwycięzcą została klasa IV a, reprezentowana przez detektywów: Paulinę Rippel i Iwo Kamińskiego.

Zwycięskie klasy otrzymały słodki upominek. Natomiast reprezentanci klas: Julia Szymaniec, Maks Jankowski, Kajtek Nocuń, Dawid Kuś, Karolina Trojak, Dawid Cieśla, Zuzia Rusek, Piotr Czirnia, Iwo Kamiński i Paulina Rippel zostali nagrodzeni dodatkowym zadaniem detektywistycznym. Musieli odnaleźć swoją nagrodę stosując się do zawiłych wskazówek.

Gratulujemy wyobraźni!

A tak na marginesie, rekordy popularności Lasse i Maja biją w klasie IV a, która miała nieoceniony wkład w wyborze „książek naszych marzeń”.