Dziś jest: poniedziałek, 19-08-2019, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Zabawy z detektywem Pozytywką

Dzieci z klas I-III zostały zaproszone do biblioteki na spotkanie z zagadkami, które spisał pan Grzegorz Kasdepke w książce pt. „Wielka księga detektywa Pozytywki”.

Każda z klas miała przygotowaną jedną opowieść - zagadkę, która wymagała rozwiązania.

Biblioteczne biuro detektywistyczne przedstawiło parę klasowych detektywów Lassego i Maję, Pana Samochodzika, Sherlocka Holmesa, detektywów Bolka i Lolka, Pozytywkę, słonia Benjamina i wielu innych zaprezentowanych na wystawie książek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zgromadzone atrybuty detektywa.

Uczniowie otrzymali przygotowane lapbooki z logicznymi zadaniami i łamigłówkami. Każdy mógł poznać cechy dobrego detektywa oraz sprawdzić swoje predyspozycje w tym zawodzie.

Najbardziej aktywni otrzymali sekretne wiadomości, które mogli odczytać poddając je działaniu ciepła bądź zimna.

Zajęcia pokazały, że logiczne myślenie i dobra zabawa mogą iść w parze. Miłośników przygód zachęcamy do odkrywania nowych książek na półkach naszej biblioteki.