Dziś jest: piątek, 20-09-2019, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Narodowe Czytanie „Quo vadis” w szkole w Czarnowąsach

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „ Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.  W tym roku tego zaszczytu dostąpiła powieść „ Quo vadis ” Henryka Sienkiewicza.

W naszej szkole czytanie tej powieści odbyło się 5 września. W małej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum. Fragmenty utworu czytali uczniowie, nauczyciele i pani dyrektor. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani Magdalena Franczyk- Przewodnicząca Rady Rodziców, która w bardzo sugestywny sposób przeniosła nas w czasy starożytnego Rzymu.

Mamy nadzieję, że obecni na uroczystości uczniowie ,  zapoznawszy się z fragmentami powieści, z  przyjemnością sięgną po tę lekturę posiadającą wiele uniwersalnych wartości .

czytanie.png