Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrzeński Talent

„Dobrzeńskie Talenty” w szkole w Czarnowąsach

We wtorek, 18 października 2016 r., w Zespole Szkół w Czarnowąsach odbyła się gala wręczenia statuetek „Dobrzeński Talent” grupie 25 uczniów, reprezentujących wszystkie szkoły z terenu Gminy Dobrzeń Wielki.

Wśród laureatów aż 11 to uczniowie naszej szkoły, a tytuły były wręczane po raz ósmy. Gala miała wyjątkowo uroczysty charakter, gdyż widzowie uczestniczyli w wydarzeniach rozgrywających się na trzech scenach. Pierwsza scena to biuro podróży „Blues bujany”, do którego przychodzili klienci chętni do wyjazdu w różne strony świata. Druga scena to zaświaty, gdzie rezydowała Hera, Zeus i boginie służące ludziom. Natomiast centralną scenę stanowił Olimp, na który, w towarzystwie owych bogiń, wstępowali laureaci wyróżnień.

Istotą przedstawienia było zaoferowanie klientom biura podróży różnych miejsc atrakcyjnych turystycznie. Wizytówki tych miejsc w artystycznej formie prezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Widzowie podziwiali taniec flamenco, występ baletowy, kapelę góralską, słuchali arii operetkowej, zachwycali się tańcem nowoczesnym. Jednak wszystkie propozycje właścicielki biura podróży w ostateczności kończyły się chęcią wyjazdu jej klientów do Grecji, gdzie spotkali naszych laureatów.

Przed wstąpieniem laureatów na Olimp widzowie mieli okazję wysłuchać rymowanego wierszyka o talentach poszczególnych laureatów. U szczytu sławy odbierali oni z rąk Wójta Gminy statuetki i gratulacje. Na uroczystości obecni byli dumni rodzice, a także władze gminy, radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz uczniowie naszej szkoły. 

Dodatkowym wyróżnieniem była wystawa zdjęć laureatów, podziwianych przez nich samych oraz wszystkich gości. Impreza zakończyła się kuluarowymi rozmowami przy kolorowych kanapkach i ciasteczkach. Dziękujemy wszystkim organizatorom i artystom za zaangażowanie, a rodzicom naszych uczniów za przygotowanie strojów i zadbanie o właściwą oprawę uroczystości.