Dziś jest: środa, 30-09-2020, Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Misiowe świętowanie

Tegoroczne spotkanie z pluszowym misiem przebiegało pod hasłem międzyklasowych potyczek.

W zmaganiach konkursowych brali udział reprezentanci klas II i III, którzy musieli się wykazać sprawnością podczas slalomu (przejście misia leśną ścieżką) oraz przenoszenia misia po kładce. Uzdolnieni plastycznie popisali się wielką wyobraźnią, rysując misia z zawiązanymi oczyma. Spostrzegawczy układali puzzle i rozwiązywali pytania dotyczące misiów i niedźwiadków. Smakosze stanęli do konkurencji w smakowaniu miodu na czas.

W zaciętej walce, potyczki wygrały klasa IIa i IIIc.  Wszyscy otrzymali słodkie małe co nieco.

Natomiast dzieci z klasy I odwiedziły bibliotekę, gdzie czekały na nich książki, których bohaterami są, nie kto inny, jak: Miś Uszatek, Miś Wojtek, Pan Kuleczka, Kubuś Puchatek, Miś Panda i inni przyjaciele. Skąd ta miła tradycja, by uczcić misia specjalnym, świątecznym dniem, dzieci dowiedziały się z przygotowanej dla nich prezentacji.

A potem było już tylko misiowe przytulanie.

Oprac. Beata Motyka

Sylwia Węgielewska