Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Biuletyn Informacji Publicznej

Medialna wycieczka

Medialna wycieczka

 

20 stycznia klasa 4a wybrała się na wycieczkę edukacyjną, aby poznać tajniki pracy dziennikarskiej. Pierwszym punktem programu była wizyta w  Radiu Opole. Miły pan dziennikarz zapoznał nas z pracą radia, opowiedział jak powstaje audycja radiowa i zdradził przed nami tajniki pracy dziennikarskiej. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca realizatora dźwięku i gdzie nagrywane są koncerty. Odwiedziliśmy miejsca, w których spikerzy radiowi odczytują wiadomości, rozmawiają z gośćmi oraz odtwarzają muzykę. Dowiedzieliśmy się, że lista z muzyką przygotowywana jest o wiele wcześniej, a za zbiór wiadomości odpowiada sztab ludzi.  

Byliśmy mocno podekscytowani … a to jeszcze nie koniec naszej wycieczki. Po wizycie w radiu udaliśmy się do siedziby TVP3 Opole. Odwiedziliśmy pomieszczenia, w których prowadzone są programy telewizyjne. Nasze pierwsze wrażenie – w telewizji wszystko wydaje się większe! Tak naprawdę ta sala to taki dość spory pokój. Zobaczyliśmy kilka kamer, nad głowami mnóstwo lamp. Nawet przez chwilę mogliśmy zabawić się w prezenterów wiadomości;)

Przed powrotem do domu zostaliśmy poddani pamięciowo-muzycznej próbie …jakiej? To już nasza tajemnica ;)

Wycieczka ukazała nam pracę dziennikarzy "od kuchni". Zobaczyliśmy codzienne zajęcia osób pracujących w telewizji oraz dziennikarzy i spikerów radiowych. To był udany dzień!