Dziś jest: czwartek, 26-11-2020, Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

Świetliczaki z klasy Ia bardzo kochają swoje babcie i swoich dziadków, zatem z okazji ich święta postanowiły samodzielnie wykonać dla nich piękne prezenty. Dzieci do dyspozycji miały glinę samoutwardzalną, z której wycinały kształty za pomocą foremek do ciasteczek. Powstały ciekawe prace w kształcie serc, gwiazd szeryfa oraz okręgów. Po wyschnięciu dzieci ozdabiały upominki i nawlekały je na wstążeczki. Tak przygotowane oryginalne i niepowtarzalne wisiory wręczyły ukochanym babciom i dziadkom, składając przy tym najlepsze życzenia.

Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, pozwoliły usprawnić motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową. Praca z gliną to wartościowa zabawa sensoryczna, która dostarcza najmłodszym bodźców stymulujących oraz pobudza ich wrażliwość zmysłową. Z pewnością jeszcze nie raz wykorzystamy ją na zajęciach świetlicowych!

Oprac. Katarzyna Kassak