Dziś jest: środa, 26-01-2022, Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
Biuletyn Informacji Publicznej

Taniec

Taniec był i jest nieodłączną częścią naszego życia.

Jak powiedział Grek Zorba „ Jeśli chcesz ulżyć swojemu sercu – zatańcz!”

         W naszej szkole prowadzę Tańce w Kręgu z uczniami młodszoszkolnymi. Tańczymy do muzyki wielu kultur: greckiej, tureckiej, rosyjskiej, irlandzkiej, szkockiej, cygańskiej i bałkańskiej.  Wykorzystanie tańca w pracy z dziećmi daje mi duże możliwości
w kierowaniu rozwojem ich osobowości i sprawności psychofizycznej. Zabawowa forma działalności tanecznej sprzyja odprężeniu psychicznemu, zmniejsza napięcia i likwiduje źródła frustracji. Dzieci wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają się na świat, są spontaniczne i bardzo często odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej.

         Poza tym wytwarza się niczym nieskrępowane poczucie wzajemnego bezpieczeństwa w grupie. Dzieci doświadczają radości z twórczego obcowania z muzyką. Wiele szczęścia i satysfakcji daje mi i uczniom przede wszystkim wspólne tańcowanie z rodzicami. Czujemy wówczas, że to, co robimy łączy nas. Czujemy wewnętrzny przepływ pozytywnej energii i radość z bycia razem z najbliższymi.

         Tańczymy na spotkaniach klasowych, ale także podczas festynów. Cieszy mnie, że rodzice chcą się zaangażować i ponieść trud nauki tańca oraz pokazać tym samym swoim dzieciom, że należy w życiu pokonywać własne kompleksy i zahamowania. Buduje się wówczas szczególna więź między dziećmi, rodzicami i nauczycielem.

tance w kregu.jpeg

                                               Dajmy sobie to poczuć razem. Serdecznie  

zapraszam wszystkich do mojego kręgu.

                                                                                                                                            Marta Masiukiewicz – instruktor