Dziś jest: niedziela, 27-09-2020, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

„Talentem świata obywatel”

W dniach 21-23 marca 2017 r. odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej „Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Opola”. Składał się z dwóch części. Pierwsza, teoretyczna- dotyczyła zagadnień z życia i twórczości kompozytora, w drugiej zaś uczestnicy rozpoznawali utwory, które były „na żywo” grane przez uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej. Nie zawsze utwory te były wykonane od początku, co było dodatkowym utrudnieniem, z którym czworo uczniów naszej szkoły świetnie sobie poradziło zostając laureatami konkursu.

Są to : w szkole podstawowej:

Dawid Kuś – III miejsce

Iwo Kamiński i Zuzanna Pięknik- wyróżnienie

oraz w gimnazjum

Dominik Tobór- wyróżnienie.

GRATULACJE!!!  GRATULACJE!!!  GRATULACJE!!!

Wręczenie nagród odbyło się w Filharmonii Opolskiej i było połączone z koncertem przepełnionym muzyką Chopina, słowem mistrza prof.Andrzeja Jasińskiego (jednego z najwybitniejszych nauczycieli muzyki polskiego romantyka, który jak sam mówi, traktuje muzykę jak poezję, a Chopina, jak wieszcza narodowego). Po takiej uczcie duchowej, znalazło się też coś „dla ciała”. Wieczór zakończył się bankietem, gdzie na stole królował tort czekoladowy. „ Warto było wziąć udział w konkursie; to było świetne, niesamowite przeżycie;....”- mówili uczniowie późnym wieczorem wracając do domu....