Dziś jest: poniedziałek, 28-09-2020, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Rok szkolny w świetlicy

Świetlica zaprasza od godz. 6.30 do 17.00.

Rano wszystkie dzieci zbierają się w sali 203 (II p.) - „mała szkoła”, natomiast po południu dzieci klas III przechodzą do sali 116 w „dużej szkole” i tam zostają do godziny 16.00. Po tym czasie wracamy znowu do sali 203 w „małej szkole”.

Z zajęć świetlicowych korzysta 150. uczniów (w 6 grupach) . Szczególną opieką otaczamy uczniów klas I – III, ale zapraszamy również starsze dzieci

Podział grup z przydziałem sal znajduje się na świetlicowej tablicy informacyjnej.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

- Zajęcia plastyczne, techniczne

- Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu

- Zajęcia integrujące grupę

- Zajęcia dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne

- Zajęcia czytelnicze

- Zajęcia kulinarne

Bazę lokalową świetlicy stanowią sale dostosowane do potrzeb dzieci. W salach znajdują się zabawki, układanki, duży wybór gier stolikowych.

W godzinach popołudniowych dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów:

piłka nożna (zajęcia bezpłatne);

zabawy sportowe (zajęcia bezpłatne)

gry i zabawy z elementami piłki siatkowej (zajęcia bezpłatne)

karate (płatne);

taekwondo (płatne);