Dziś jest: czwartek, 13-12-2018, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Konkurs pięknego czytania

Konkurs pięknego czytania poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

27 marca 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Brzechwa i Tuwim dzieciom” przeznaczony dla uczniów klas I-III PSP. Główny cel tego przedsięwzięcia to rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz doskonalenie techniki czytania.

Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie pięknie przeczytać dowolny wiersz Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima. Prezentację wybranych utworów poetyckich oceniała komisja  według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego opanowanie czytania, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Jury  miało trudne zadanie przyznając uczniom trzy pierwsze miejsca, gdyż wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani, pięknie czytali wiersze oraz przygotowali  ciekawe stroje i rekwizyty. Jednakże po długich obradach wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zdobyły Madlena Cebula z kl. Ia i Hanna Tomala z kl. IIa
II miejsce zdobyła Malwina Makara z kl. IIIb
III miejsce zdobyli  Amelia Mołczan z kl. IIc  i Bartek Pusz z klasy IIIc

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody.
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs przygotowały: mgr Beata Motyka i mgr Karolina Weber