Dziś jest: wtorek, 11-12-2018, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Program „Owoce i warzywa w szkole”

Nasza szkoła uczestniczy w programie „Owoce i warzywa w szkole” od roku szkolnego 2010/2011.
Darmowe porcje owoców i warzyw otrzymują uczniowie klas I-III PSP, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.

Jakie są cele programu?

Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieci w ramach programu otrzymują:

•  świeże owoce: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie
  • świeże warzywa: marchew, paprykę słodką, rzodkiewki, pomidorki koktajlowe
  •  soki owocowe, warzywne i mieszane.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje każdorazowo porcję składającą się z  jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Więcej informacji o programie na stronie internetowej ARR http://www.arr.gov.pl.

Szkolny koordynator programu mgr Karolina Weber